Partizan 1-3 Inter

8 listopada 2012 | 20:24 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna3 min. czytania

Inter zakwalifikował się do następnej rundy Ligi Europy. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu nad Partizanem Belgrad 3-1, Nerazzurri mogą już bez presji podejść do kolejnych meczów z Neftchi oraz Rubinem Kazań.

Gole na wagę zwycięstwa i trzech punktów zdobyli Palacio oraz Guarin. Kolumbijczyk ponadto przy trafieniach swojego kolegi dwukrotnie asystował.

Nie da się ukryć, że Inter nie wyszedł w Belgradzie w swoim podstawowym składzie. Inter rozpoczął bez Ranocchi, Samuela, Coutinho, Sneijdera, z Cassano oraz Palacio na ławce oraz bez Diego Milito, który był decydującym zawodnikiem meczu z Juventusem.

Już w 14. minucie meczu Inter stracił swojego pomocnika - Gaby Mudingayia. Zawodnik z Belgii doznał urazu i w jego miejsce pojawił się Walter Gargano.

Zestawienie personalne Interu sugerowało, że Nerazzurri będą w tym meczu skupiać się na wyprowadzaniu kontrataków i destrukcję.  Nerazzurri mogli wyjść na prowadzenie, gdy z 20 metrów uderzał Guarin. Swoje akcje mieli również Livaja oraz Pereira.

Partizan groźnie atakował, w środku pola dobre wrażenie robił zwłaszcza zawodnik z numerem 10, Marković, którego już wcześniej komplementował Stramaccioni i nie wykluczone, że Inter zainteresuje się tym zawodnikiem.

Fantastycznie w bramce spisywał się po raz kolejny Samir Handanović, który z meczu na mecz potwierdza swoją wielką klasę. Do przerwy było dzięki temu 0-0.

Po zmianie stron pod bramką Handanović'a bliski zdobycia "swojaka" był Juan Jesus, na szczęście Handanović nie pozwolił na to  i wynik w tym momencie nie uległ zmianie.

Tuż po przerwie na murawie pojawił się Rodrigo Palacio. Argentyńczyk jak się okazało, był kluczową postacią w tym meczu. W 51. minucie wykorzystał on podanie Guarina i zdobył gola dla Interu. Ten sam zawodnik w 75 minucie podwyższył na 2-0 dla Interu i podobnie jak przy pierwszym golu, asystę zaliczył Fredy Guarin. Dla Palacio to trzeci gol zdobyty przeciwko Partizanowi Belgrad, ponieważ bramkarza rywali pokonał również w Mediolanie.

W końcówce na murawie pojawił się również Antonio Cassano. FantAntonio zaznaczył swój udział w meczu asystą przy trzecim golu dla Interu - autorstwa Guarina. Kolumbijczyk zwieńczył swój dobry mecz trafieniem z pola karnego.

W 90. minucie spotkania, honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Tomic.

Partizan Belgrad 1-3 Inter (0-0)
strzelcy: Palacio 51 and 75, Guarin 87, Tomic 90.

Partizan Belgrad: 30 Petrovic; 2 Miljkovic, 40 Ostojic, 15 Ivanov, 18 Lazevski; 4 Medo (M. Scepovic 55), 99 Smiljanic; 50 L. Markovic, 22 S. Ilic (Jojic 30), 7 Tomic; 12 S. Scepovic (Mitrovic 69).

pozostali na ławce: 33 R. Ilic, 3 Volkov, 11 Ninkovic, 17 Sretenovic.
trener: Vladimir Vermezovic.

Inter Mediolan: 1 Handanovic; 42 Jonathan, 6 Silvestre, 40 Juan Jesus, 55 Nagatomo (Palacio 46); 4 Zanetti, 14 Guarin, 16 Mudingayi (Gargano 14), 19 Cambiasso, 31 Pereira; 88 Livaja (Cassano 76).

pozostali na ławce: 12 Castellazzi, 28 Pasa, 52 Romanò, 22 Milito.
trener: Andrea Stramaccioni.