Primavera: Bologna 1 - 3 Inter

1 grudnia 2012 | 21:59 Redaktor: Giacomo Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Zasłużone zwycięstwo podopiecznych trenera Daniele Bernazzaniego. Kadra U-19 pokonała swoich rówieśników z Bolonii i nadal utrzymuje kontakt z liderem grupy B rozgrywek Primavery - Atalantą.

W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka. Gdy rozpoczynała się 28 minuta poczynań obu zespołów, Ferrari bezmyślnie sfaulowal Acampore a sędzia wskazał (jak się potem okazało nie ostatni raz) na jedenasty metr. Karnego pewnie na bramkę zamienił Benassi. Tym sposobem Inter do przerwy prowadził 1-0.

Druga połowa to dwa mocne ciosy Interu w krótkim odstępie czasu. W 57 minucie Maini sfaulował Bocara a co za tym idzie sędzia po raz kolejny wskazał na "wapno". Tym razem odpowiedzialności powziął się Garritano i była to dobra decyzja. Gdy było już 2-0 dla Interu dwie minuty później ten sam zawodnik świetnie podał do Bocara który wykorzystał szansę. Honor Bolonii uratował w 66 minucie Veratti z... jakże by inaczej? Rzutu karnego! W końcówce spotkania czerwonymi kartkami ukarani zostali dwaj gracze Bologny, Maini oraz Montorosi. Mimo to gracze Interu nie podwyższyli prowadzenia i tym samym mecz zakończył się zwycięstwem Nerazzurrich 3-1.

Bologna 1-3 Inter (HT: 0-1)
Strzelcy: Benassi 28 (pen), Garritano 57 (pen), Bocar 59, Veratti 66 (pen).

Bologna (4-3-3): 1 Malagoli; 2 Palomeque, 5 Maini, 6 Ferrari; 8 Pescatore (Pagni 76), 4 Bergamini, 7 Ciarlariello (Montorsi 46); 11 Benatti (Rodriguez 58), 9 Veratti, 10 Capello.
Niewykorzystane zmiany: 12 Marchignoli, 13 Minelli, 14 Dall'osso, 15 Melli, 16 Lorenzini, 17 Malo, 20 Cacconi, 21 Marchesi, 24 Senese.
Trener: F. Baldini.

Inter (4-2-3-1): 1 Dalle Vedove; 2 Mbaye, 4 Zaro, 5 Pasa, 3 Ferrara; 8 Benassi, 6 Acampora (Olsen 63); 7 Belloni (Del Piero 84), 10 Garritano, 11 Bocar; 9 Forte (Colombi 73).
Niewykorzystane zmiany: 12 Smug, 13 Guglielmotti, 14 Donkor, 16 Tassi, 17 Gabbianelli, 18 Del Piero, 19 Terrani, 20 Pedrabissi, 23 Tommasone.
Trener: D. Bernazzani.

Sędzia: Mr Vesprini.
Żółte kartki: Ferrara 16, Palomeque 23, Garritano 34, Pescatore 55, Maini 56, Acampora 62.