Konferencja prasowa Maniche

16 stycznia 2008 | 21:08 Redaktor: lordqkie Kategoria:Wywiady

Nowy nabytek Interu Maniche po porannym treningu odpowiedział na pytania dziennikarzy na zwołanej konferencji prasowej. Konferencję zorganizowali Marco Branca i Gabriele Oriali.

Maniche, jakie są twoje pierwsze wrażenia dotyczące Interu?
"Jestem tu zaledwie od jednego dnia, ale wiem, że Inter jest świetnym klubem. Wszystko jest tu zorganizowane i każdy wie jakie jest jego zadanie. To bardzo ważne, bo zawodnik może dobrze skoncentrować się na grze."

Patrząc na twoje doświadczenie, można zobaczyć, że często zmieniasz drużyny. Czy to znaczy, że tęsknisz za grą w Portugalii?
"Nie, nie sądzę. Nigdy nie wiadomo co stanie się po zmianie drużyny. Nie można przewidzieć jaka będzie twoja sytuacja w nowym klubie. Najważniejszą rzeczą teraz jest to, że jestem tutaj."

Wygrałeś wiele w Europie. Jak sądzisz co możesz wnieść do składu, by wygrać Ligę Mistrzów?
"Zawodnicy Interu są wielce doświadczeni, wiele z nich gra w drużynach narodowych. Dla mnie najważniejsze jest by grac jak najlepiej potrafię, a to mogę osiągnąć tylko ciężką pracą. Nie jestem tu na wakacjach, chce wylewać z siebie siódme poty, by pracować na zespół i zdobywać gole."

Co jest konieczne do wygrania Champions League?
"Sekret tkwi w zgranej drużynie. Musi panować w niej wspaniała atmosfera między kolegami z drużyny oraz trenerem. Jestem w pełni świadom, że wygrać Ligę Mistrzów nie jest łatwo, jednak Inter ma wszystko co jest potrzebne do sukcesu."

Na jakiej pozycji na boisku najbardziej lubisz występować?
"W Interze jest wiele doświadczonych graczy. Nie jestem indywidualistą, więc myślę, że szybko wkomponuję się w zespół. A na jakiej pozycji zagram? Tą decyzję pozostawiam trenerowi."

Zagrasz jutro przeciwko Regginie?
"Jestem gotowy, od momentu kiedy przyjechałem do Mediolanu. Ale to czy zagram pozostawiam trenerowi - to on zdecyduje."

Rozmawiałeś z Luisem Figo? Co ci powiedział?
"Mówił mi wiele o Interze. Zapewnił mnie, że na pewno szybko się zaaklimatyzuję w drużynie. Jego słowa mnie uspokoiły i poczułem, że będę czuł się tu dobrze."

Przyszedłeś do Inter z La Ligi. Czy znasz kogoś grającego w Hiszpanii mogącego dołączyć do Interu?
"Liga hiszpańska jest świetna. Gra w niej wiele klasowych zawodników. Myślę, że by był miło przyjęty w Interze."

Hiszpańska prasa pisze, że masz ciężki charakter. To prawda?
"Ludzie uważają mnie za kogoś z trudnym charakterem, a ja po prostu chcę wygrywać. Lecz nie watro patrzeć na przeszłość. Liczy się to co jest teraz - jestem w Interze i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy."

Co sądzisz na temat włoskiej Serie A
"Najważniejsza jest tu kondycja fizyczna. Trzeba być silnym na boisku. I to jest dokładnie to czego potrzeba do osiągnięcia sukcesu."

Źródło: www.inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich