PW: Inter 2-2 Juventus

23 stycznia 2008 | 21:01 Redaktor: Rizzo Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter Mediolan zremisował w Juventusem Turyn 2:2 w meczu Pucharu Włoch. Dwa gole dla Nerazzurich zdobył Julio Cruz.

Roberto Mancini dał szansę gry kontuzjowanemu ostatnio Francesco Toldo. Inter wyszedł w ustawieniu 4-4-2, natomiast Juve ofensywnie nastawione 4-3-3.

Mecz zaczął się fatalnie dla Interu. Już w 8 minucie głupi błąd przytrafił się Nicolasowi Burdisso, który po stracie piłki w środku pola bardzo groźnie sfaulował Alexa Del Piero.

W pierwszej połowie Inter starał się tylko dobrze bronić oraz od czasu do czasu skontrować. Najgroźniejszą okazję miał Iaquinta, jednak strzał z 25 metrów znakomicie obronił Toldo. Swoich okazji w Interze nie potrafili wykorzystać Crespo i Maniche.

W drugiej połowie Inter przejął kontrolę. Fantastycznie w środku pola grał Pele. W 53 minucie Portugalczyk dośrodkował do Julio Cruza i ten strzelił na 1:0.

W 74 minucie było 2:0. Pele dograł dokładnie do Cesara i dośrodkował w pole karne do Cruza, a ten dopełnił formalności.

Jednak z każdą minutą piłkarze Interu byli coraz bardziej zmęczeni. W 79 minucie gola zdobył Alessandro Del Piero silnym strzałem pod poprzeczkę. W 85 minucie remis Juve uratował Boumsong.

Inter-Juventus 2-2 (0-0)

Strzelcy: Cruz 53', Cruz 74', Del Piero 79', Boumsong 85'

Inter: 1 Toldo; 16 Burdisso, 24 Rivas, 23 Materazzi (14 Vieira 85), 6 Maxwell; 21 Solari (4 J.Zanetti 57), 28 Maniche, 30 Pelé, 31 Cesar; 9 Cruz, 18 Crespo (19 Cambiasso 68)
Rezerwowi: 22 Orlandoni, 2 Cordoba, 11 Jimenez, 45 Balotelli.
Trener: Roberto Mancini.

Juventus: 12 Belardi; 2 Birindelli (18 Boumsong 68), 33 Legrottaglie, 21 Grygera, 28 Molinaro; 32 Marchionni (17 Trezeguet 52), 23 Nocerino, 6 C.Zanetti, 20 Palladino; 9 Iaquinta, 10 Del Piero.
Rezerwowi: 13 Vanstrattan, 30 Tiago, 35 Esposito, 36 Castiglia, 43 Ariaudo.
Trener: Claudio Ranieri.

Żółte kartki: Grygera 58, Birindelli 63, Cruz 54.