Inter w półfinale ! Inter 3-2 Bologna

15 stycznia 2013 | 20:51 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna3 min. czytania

Inter Mediolan awansował do półfinału Pucharu Włoch! Nerazzurri pokonali dziś u siebie Bolognę 3-2 po golach Guarina, Palacio i Ranocchi. Ostatni gol padł w samej końcówce dogrywki, ponieważ po regulaminowych 90 minutach było 2-2. Wcześniej Inter prowadził już 2-0, lecz dzięki dwóm bramkom Bologny w końcówce, goście zdołali wyrównać.

Zobacz raport meczowy i oceń występy piłkarzy

Inter traktuje Puchar Włoch poważnie o czym świadczy skład jaki delegował dziś na boisko trener Andrea Stramaccioni. Jest to jedno z trofeów, do którego zdobycia, Interowi pozostało przejść Bolognę, następnie półfinał i finał.

Piłkarze obydwu drużyn wyszli na murawę w okolicznościowych koszulkach ze zdjęciem Arpada Weisza i napisem "Nie dla rasizmu". Historię tego trenera Interu opisywaliśmy w jednej z poprzednich wiadomości.

Tommaso Rocchi po raz pierwszy wybiegł w podstawowym składzie Interu, a jego partnerem w ataku był Antonio Cassano. Szansę gry od początku otrzymał również Marco Benassi, który dobrze spisał się w ostatnim meczu ligowym przeciwko Pescarze.

W 34. minucie meczu, podanie od Cassano przed polem karnym otrzymał Fredy Guarin i  najpierw zamarkował strzał, a następnie silnie uderzył zza pola karnego prosto w okienko bramki Agliardiego.

Do przerwy Inter prowadził 1-0. Po zmianie stron na boisku za Benassiego pojawił się Cambiasso. Gdy w 78. minucie meczu Rodrigo Palacio podwyższył na 2-0, wydawało się że nic już nie będzie w stanie zakłócić Interowi drogi do półfinału. Argentyńczyk wykorzystał długie podanie od Juana Jesusa, przebiegł spory kawałek boiska, a następnie minął jednego rywala i pięknym strzałem z dystansu zdobył bramkę.

Chwilę później było już 2-1, ponieważ z rzutu wolnego fantastycznie uderzył Diamanti. Bramka wprowadziła sporo niepewności w szyki Interu z czego rywale skrzętnie skorzystali chwilę później. Bramkę na 2-2 zdobył Gabbiadini, który skorzystał z fatalnej postawy Jonathana.

Ostatnie minuty meczu były bardzo emocjonujące, ponieważ do siatki trafił jeszcze Ranocchia, jednak sędzia nie uznał bramki, uznając że padła ona ze spalonego.

Zarówno Inter jak i zespół Bologny stworzyli jeszcze kilka okazji, bramkę mógłby zdobyć jeszcze raz Ranocchia po strzale przewrotką, jak również Kone i Gabbiadini dla Bologny.

Po 95 minutach regulaminowego czasu gry większość zawodników padało ze zmęczenia i polewało się wodą mineralną. Wszyscy ze zdziwieniem patrzyli jednak na Javiera Zanettiego, który korzystając z chwili przerwy... wykonywał różne ćwiczenia mające przygotować go na kolejne pół godziny gry. Kapitan Interu chwilę później mógł dać Interowi prowadzenie, niestety piłka nie wpadła do siatki.

Mecz dobiegał już końca i kiedy wszyscy szykowali się do serii rzutów karnych, Andrea Ranocchia głową strzelił zwycięską bramkę i dał Interowi awans do półfinału Pucharu Włoch.

W półfinale Inter zagra z Fiorentiną lub Romą. Pierwszy mecz odbędzie się za tydzień w środę, natomiast rewanż 30 stycznia.

Inter 3-2 Bologna aet (FT: 2-2, HT: 1-0)
strzelcy: Guarin 34, Palacio 77, Diamanti 80, Gabbiadini 84, Ranocchia 120.

Inter: 1 Handanovic; 6 Silvestre, 23 Ranocchia, 40 Juan Jesus; 42 Jonathan (Mudingayi 88), 4 Zanetti, 24 Benassi (Cambiasso 46), 31 Pereira; 14 Guarin; 18 Rocchi (Palacio 60), 99 Cassano.
Pozostali na ławce: 27 Belec, 77 Di Gennaro, 17 Mariga, 21 Gargano, 26 Chivu, 33 Mbaye, 41 Duncan, 82 Bessa, 88 Livaja.
Trener: Andrea Stramaccioni.

Bologna: 25 Agliardi; 3 Morleo, 5 Antonsson (Kone 70), 10 Gilardino, 11 Motta, 15 Perez, 17 Guarente (Pazienza 46), 23 Diamanti, 43 Sorensen, 77 Pasquato (Gabbiadini 55), 90 Portanova.
Pozostali na ławce: 1 Curci, 32 Stojanovic, 4 Krhin, 13 Pulzetti, 20 Abero, 21 Cherubin, 24 Paponi, 28 Riverola, 33 Kone, 45 De Carvalho.
trener: Stefano Pioli.

sędzia: Luca Banti (Livorno).
kartki: Guarente 15, Gilardino 77, Pereira 80, Gabbiadini 93, Ranocchia 96, Mudingayi 100, Motta 111.