Przeżyjmy to jeszcze raz (8)

6 lipca 2007 | 20:36 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Publicystyka2 min. czytania

SERIE A 2001/2002
9 grudnia 2001

BRESCIA CALCIO - INTER MEDIOLAN 1:3 (1:1)
(21 Tare – 19 Ronaldo, 63 i 70 Vieri)

BRESCIA: Castellazzi – Petruzzi, Calori, Bonera, A. Filippini (81 Guana), E. Filippini (71 Yllana), Giunti, Esposito (67 Schopp), Sussi, Toni, Tare
INTER: Toldo – J. Zanetti, Cordoba, Sorondo, Gresko, Recoba (73 Emre), di Biagio, C. Zanetti, Okan, Ronaldo (66 Kallon), Vieri

Sędziował: Rodomonti (Teramo)
Widzów: 26.000

Cały piłkarski Świat czekał na ten moment. W 19 minucie niedzielnego meczu z Brescią, Brazylijczyk Ronaldo zdobył gola dla Interu Mediolan. Pierwszego po ponad wóch latach wyrwanych z życiorysu z powodu kontuzji.

ZWYCIĘSKI POWRÓT

Wydarzeniem trzynastej kolejki Serie A były nie tylko wyniki, co powrót na boisko Brazylijczyka Ronaldo, dwukrotnie wybieranego w plebiscycie FIFA najlepszym piłkarzem świata (1996 i 1997). Po raz pierwszy od 23 października …1999 roku w zespole Interu zagrali wspólnie Christian Vieri i Ronaldo. To słynny atak marzeń, którego wartość rynkowa przekracza 100 milionów dolarów. Później ze względu na kontuzje, które były zmorą obu piłkarzy, razem już nie grali. Ostatni mecz w pełnym wymiarze Ronaldo rozegrał 21 listopada 1999 roku z Lecce, wtedy też strzelił swojego ostatniego gola. Następną bramkę zdobył dopiero w 19 minucie niedzielnego meczu z Brescią. Dwukrotnie trafił Vieri i Inter wygrał 3:1. Obronił więc pozycję lidera.
Wszystko wskazuje, że – odpukać – Ronaldo wygrał walkę z kontuzją. Sam piłkarz niezwykle szczęśliwy z tak udanego powrotu, nie ukrywa, że uważa ten rok za najważniejszy w swej karierze. Marzy zarówno o „scudetto” (…), jak i o tytule mistrza świata dla Brazylii.

POWIEDZIELI PO MECZU

Ronaldo: - Jestem niezwykle szczęśliwy. To dla mnie wielki dzień. Dziękuje trenerowi Hectorowi Cuperowi i wszystkim, którzy we mnie wierzyli. Ta fantastyczne uczucie, gdy się zagra dobry mecz. Jestem w dobrej formie i to jest dla mnie najważniejsze.

Carlo Mazzone, trener Brescii: - Cieszę się, że to Ronaldo strzelił nam tego gola

Źródło: InterMediolan.com