Stramaccioni: Kontuzja Milito boli nas wszystkich

16 lutego 2013 | 15:04 Redaktor: FReeFonix Kategoria:Wywiady

Po dwóch wygranych spotkaniach z rzędu wydaje się, że Inter Mediolan zdecydowanie poprawił swoją grę, a drużyna jest w formie. W niedzielę będzie można sprawdzić jak to jest naprawdę, ponieważ dojdzie do pojedynku, który sprawdzi umiejętności Nerazzurrich. Andrea Stramaccioni udzielił konferencji przed tym pojedynkiem.

Przed meczem z Fiorentiną doszło do progresu. Jak opiszesz rywala?

- Artemio Franchi we Florencji jest jedną z najtrudniejszych aren w tym sezonie do wywiezienia 3 punktów. Żadna z drużyn znajdujących się wysoko w tabeli nie zdołała tam zdominować meczu, wszyscy się bardzo męczyli. Fiorentina reprezentuje styl gry, z którym ciężko jest walczyć otwartą grą.

Bardzo szkoda kontuzji Milito, czy jego brak będzie brzemienny w skutkach w wyścigu o 3 miejsce?

- Już co nieco rozmawiałem z personelem medycznym o tej kontuzji. Zadzwoniłem również do Diego, gadaliśmy przez całą noc po tamtym spotkaniu. Ciężko mi sobie wyobrazić Inter bez niego w składzie. Wszyscy bardzo go tutaj kochają. Na szczęście są ludzie, którzy zadbają o jego powrót na boisko w jak najszybszym czasie. Wszyscy jesteśmy z nim i będziemy go wspierać. Nasze cele w tym sezonie? Nic się nie zmienia. Diego zasłużył na te słowa w jego kierunku, ale my jesteśmy Interem i dalej walczymy. Musimy postarać się o lepszą grę. Będę stawiał częściej na Rocchiego i Alvareza, którzy nie grali często na San Siro.

Klub będzie szukał napastników, którzy nie są zakontraktowani?

- Z reguły jestem tylko trenerem. Ausilio i Branca będą monitorować aktualną sytuację. Na chwilę obecną wykluczam takie wiadomości.

Co ze Stankoviciem?

- Miał drobne problemy. Teraz jest gotowy do gry i ma wielką ochotę zagrać w derbach. Uwzględnię go w kadrze na te spotkanie.

Przewidujesz wynik derbów?

- Wiemy, że teraz nastąpił bardzo trudny i pracowity czas. Sytuacja kontuzjowanych nam nie pomaga, ale nie staramy się o tym myśleć tak samo jak o tym spotkaniu.

Czy już znacie zastępcę Milito?

- Mamy wiele pomysłów na przyszłość. Tą drogą będzie szła ścieżka naszego projektu. Nasz atak zmieniał się bardzo często. Graliśmy z jednym ofensywnym pomocnikiem i dwoma napastnikami. Szansa na ściągnięcie kogoś spoza klubu jest ograniczona. Nie jest to nasz jedyny problem. Nikt w klubie nie ma cechy typowego skrzydłowego.

Jak wygląda sytuacja Samuela?

- Czas powrotu Waltera trochę się przedłuży. Z pewnością zabraknie go podczas derbów. Śledzę jego poczynania i rehabilitację, idzie mu dobrze. Nie będę ryzykował pogorszenia się jego stanu.

Milito kontuzjowany, czy żałujecie wypożyczenia Livaji?

- To była decyzja dokonana z głową na karku. Marko potrzebuje gry, 1 lipca w Interze musi być młody piłkarz, który utrzymywał ciągłość występów. Uraz Diego może spowodować pewne wyrzuty sumienia. Projekt klubu jest jednak ważniejszy. Dziś jest ciężki dzień, ale nasze ambicje się nie zmieniają.

Czy Inter może wykorzystywać  Guarina i Alvareza od początku spotkań?

- Wdrożenie tych pomysłów jest możliwe.

Primavera może zapewnić dobre zmiany w razie kontuzji w pierwszym składzie?

- Tak, zdecydowanie. Forte i Colombi mają dużo funkcji grając w napadzie. Garritano i Terrani grają coraz więcej i poprawiają swoje umiejętności. Longo, Livaja i Bessa poszli na wypożyczenie i z nich nie skorzystam. Już na treningu uwzględniłem kto może grać w pierwszej drużynie.

Zapowiadają się ogniste derby pomiędzy piłkarzami i kibicami?

- Mam swój własny pomysł na te spotkanie, myślę że derby to będzie czas dobrej sportowej rywalizacji pomiędzy dwoma stronami. Jedyną rzeczą wartą dodania jest to, że sport i piłka nożna mają też swoje wady. Od sportu nieodłączny zawsze będzie rasizm. W klubie znajdują się piłkarze takiego, a takiego koloru. Nie ma to większego znaczenia, bo każdy jest człowiekiem. Piłka nie powinna prowadzić do zachowań rasistowskich.

Czego mam się spodziewać w meczu z Fiorentiną?

- To będzie inne starcie aniżeli to na San Siro za tydzień. We Fiorentinie jest taki pomocnik jak Aquilani, który potrafi zrobić różnicę, w ataku jest Toni. Spodziewam się pięknej gry.

Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 2

Fan Inter

Fan Inter 16 lutego 2013 | 15:15   

Liczę na wygraną, bo jest to bardzo prawdopodobne.

domi

domi 16 lutego 2013 | 17:54   

Musimy zagraćC odważnie, bo wrócą koszmary ze Sieny, a tracić punktów nie możemy, bo Milan jest przed nami, a ważne, by tak zostalo przed derbami.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich