Ranga: Giovanissimi Regionali

ArturO888

Użytkownik

Imię i nazwisko:
Data urodzenia: 18 grudnia 1986
Wiek: 39 lat
Województwo: łódzkie
Rejestracja: 12 czerwca 2012
Ostatnie logowanie: 4 czerwca 2025 | 14:22
Informacje o sobie:

4752

Dni w serwisie

310

Komentarzy

Ostatnie komentarze

Nerazzurri gonią Napoli - Torino 0:2 Inter 12 maja 2025 | 10:06   

Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu Interu. Widać było wielką koncentrację i zaangażowanie (oczywiście poza jednym nieudacznikiem - Correą). Bardzo cieszy gra i bramka Zalewskiego, w drugiej połowie po wejściu Dumfriesa, Barelli, Hakana gra była całkowicie pod kontrolą. Co do Correi to obserwowałem go kolejny raz uważnie i to w jaki sposób on się zachowuje, powinno zagwarantować mu odsunięcie od kadry. On nie wykazuje zaangażowania w grę, w momencie kiedy piłka jest 1 m od niego nawet nie stara się atakować przeciwnika, spaceruje po boisku. Dochodzą do tego wczorajsze zmarnowane sytuacje, fatalny grajek. Taremi i Arnautovic wielkiej jakości zespołowi nie dają, ale u nich przynajmniej widać zaangażowanie i chęci.

Do końca zostały 2 kolejki, Genoa wczoraj zrobiła co mogła i Napoli straciło 2 punkty. To co wydarzy się w niedzielę w Parmie i Mediolanie może okazać się kluczowe, a wydaje mi się że jest bardzo duża szansa na to że walcząca jeszcze o utrzymanie Parma urwie Napoli punkty. Pokonanie Lazio w niedzielę jest więc obowiązkowe. Oby za tydzień Inter wrócił na fotel lidera!

INTER W FINALE! - Inter 4:3 Barcelona 7 maja 2025 | 09:45   

Dzisiaj na polskich kanałach sportowych pewnie będzie żałoba, bo odpadła ulubiona drużyna dużej części pato-komentatorów (druga połowa pewnie kibicuje Realowi). Niech gadają oczywiście, że defensywa, że autobus w bramce, w końcówce, ale to Inter jest w finale. Są też normalni ludzie wśród kibiców Barcelony, którzy są w stanie zrozumieć, że wygrała drużyna skuteczniejsza w dwumeczu i to w dwumeczu, który przejdzie do historii jako jeden z najlepszych. A czy to była aż taka defensywna gra Interu? Mecz nie zakończył się wynikiem 0:0 i 1:0, tylko łącznie Inter strzelił 7 bramek, a sytuacji które mogły zakończyć się bramkami było więcej.

Wracając jeszcze do Sommera, śmiało można ocenić jego transfer jako jeden z najlepszych transferów ostatnich lat. Majstersztyk Marotty. Swoją drogą zastanawiające jest to, jak on się uchował tyle lat w Moenchegladbach. Zawsze było wiadomo, że to solidny bramkarz z dobrym refleksem, co wielokrotnie udowadniał na dużych turniejach w bramce Szwajcarii. Bayern kupił go jako drugiego bramkarza wobec kontuzji Neuera i całe szczęście, że to na niego skierował swoją uwagę Marotta w momencie odejścia Onany.

Kolejna warta uwagi kwestia, to rola Dumfriesa w zespole. Jego statystyki w tym półfinałowym dwumeczu to 2 gole i 3 asysty! Wielka szkoda, że po meczu z Atalantą wypadł z gry na tyle meczy, bo z nim w składzie pewnie te wpadki ligowe by się nie przytrafiły i to Inter byłby dzisiaj liderem w wyścigu po Scudetto.

Jakość w ataku jaką Inter ma kiedy zdrowi są Lautaro i Thuram jest niepodważalna. Bez nich zespół jest jakby bezzębny. Oby na finał obaj byli w pełni sił.

W 2023r. było bardzo blisko końcowego tryumfu, ale w tym roku wydaje mi się że Inter jest jeszcze mocniejszy i puchar pojedzie do Mediolanu.

INTER W FINALE! - Inter 4:3 Barcelona 7 maja 2025 | 00:01   

Zapomniałem oczywiście wymienić wśród tych najlepszych na boisku Sommera i Bastoniego. Niesamowity mecz ich obu.

Po takim meczu pomimo zmęczenia, morale powinno eksplodować. Mam wielką nadzieję, że jednak Napoli zaliczy jakąś wpadkę i poza finałem Chamipons League Inter zagra jeszcze finał Serie A z Napoli :)

INTER W FINALE! - Inter 4:3 Barcelona 6 maja 2025 | 23:53   

CO ZA MECZ! Co to był za półfinał...chyba jeden z lepszych w całej historii Ligi Mistrzów! Oj Inter pokazał charakter, po tej kiepskiej drugiej połowie i 3 straconych bramkach, Acerbi przywrócił ducha drużynie tym golem na 3:3. Fenomenalny zawodnik i mam wielką nadzieję, że na ukoronowanie swojej kariery podniesie 31 maja puchar. W dogrywce raczej kontrola wydarzeń.

Thuram dzisiaj świetny, ogrom pracy i zdrowia zostawił. Podobnie Dumfries, z dwiema asystami na koncie. Lautaro nie do końca zdrowy, ale serce do gry ogromne. Wejście Zielińskiego bardzo dobre, wiele spokoju wprowadził. Frattesi...wiele złego się o nim mówi od jakiegoś czasu, ale mieć takiego zmiennika w składzie, to nieocenione, gol z Bayernem i teraz z Barceloną. Co by nie mówić to jeden z głównych architektów tego sukcesu. Dzisiaj zmiany Inzaghiego wzorowe, wszyscy coś wnieśli. Wejście de Vrija w dogrywce również bardzo mądre, pięknie czyścił w końcówce. Nawet Taremi miał sporo dobrych zagrań i zaliczył asystę.

15 lat po pamiętnym półfinale, Inter ponownie eliminuje faworyzowaną Barcelonę (co niektórzy komentatorzy się załamią), ale tym razem na styl nawet ci malkontenci nie powinni narzekać.

INTER INTER INTER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dramat i rozczarowanie. Inter przegrał z Romą i oddaje Scudetto Napoli? 27 kwietnia 2025 | 22:33   

Na samym finiszu sezonu wychodzi bokiem kiepska jakość zmienników w Interze. Szczególnie fatalnie wygląda atak i środek pomocy. Wobec od dłuższego czasu trwających problemów Thurama, jedynym napastnikiem jest Lautaro. W kilku meczach ze słabszymi zespołami pokazał się Arnautovic, ale na lepsze zespoły to za mało. Taremi i Correa, to jedne z gorszych wpadek transferowych w historii. Kompletnie beznadziejni, osłabienie zespołu kiedy są na boisku. Było to już dobitnie widać po 1 rundzie i jest to wielki błąd zarządu, że coś z tym nie zrobiono w styczniu.

Środek pomocy to druga bolączka. Frattesi jako joker się sprawdza, ale w większości spotkań gdy grał od początku jest bardzo słaby. Dzisiaj jego gra to dramat. Asslani fatalny nawet ze średniakami. Zieliński poza kilkoma niezłymi spotkaniami, gdy zastępował Hakana, również kiepski. W środku pola przydałby się ktoś z dobrymi warunkami fizycznymi. Zabrakło również takiego kogoś.

Wielka szkoda, bo w ciągu tygodnia i 3 porażek z rzędu, morale z bardzo wysokich po wyeliminowaniu Bayernu, spadły do bardzo niskich.

Szanse na Scudetto dla Interu są już raczej iluzoryczne i wszystko zależy od Napoli. Kalendarz dodatkowo mają taki że raczej nie wypuszczą z rąk tych 2 prezentów które dostali od Interu w przeciągu tygodnia.

Pozostają marzenia o Lidze Mistrzów i wygranej która może ten sezon osłodzić.

Inter w półfinale Ligi Mistrzów! - Inter 2:2 Bayern 17 kwietnia 2025 | 10:47   

Piękny wieczór na San Siro! Można było się spodziewać, że Bayern będzie dominował na boisku, fakt że finał będzie rozgrywany na ich stadionie pewnie dodatkowo motywował ich do dotarcia tam. Mimo wszystko Inter skutecznie się im przeciwstawił. Tak naprawdę z tej dominacji nie wynikało zbyt wiele, w statystykach strzałów wszystko wyglądało porównywalnie na koniec, podobnie jak w bramkach i sytuacjach bramkowych. Klepanie piłką w stylu drużyn prowadzonych przez Guardiolę niekoniecznie musi świadczyć o tym, że zespół który tak gra jest lepszy. Niestety dla patologicznych komentatorów często tak jest i bardziej komplementują zespół który odpada z rozgrywek niż ten który awansuje. Niech gadają, ważne że Inter gra dalej i myślę, że dwumecz z Barceloną nie będzie trudniejszy niż ten z Bayernem. Stawiam na to, że Inter będzie w finale!

Co do ocen, to nie podobał mi się wczoraj Barella, poza kilkoma ładnymi podaniami, w wielu sytuacjach jego straty mogły skończyć się źle, dodatkowo te jego gestykulacje również do kolegów z drużyny (choćby do Dimarco) i sędziów, są irytujące. Thuram w drugiej połowie opadł z sił, ale swoje na boisku zrobił, wykartkował dwóch środkowych obrońców, a to też pomogło w grze pod bramką Bayernu. Calhanoglu poniżej swojego poziomu, ale bez większych błędów. Taremi po wejściu bardzo kiepsko, podejrzewam że gdyby nie to że Arnautovic dostał kartkę będąc na ławce, to on by wszedł i chyba byłoby to lepsze rozwiązanie. Irańczyk strasznie ,,bezpłuciowy", jego wejście bardziej można potraktować jako osłabienie.

Na plus Lautaro, zdecydowanie gracz meczu. Obrona poprawnie, chociaż przy golu Kane'a zawalił Dimarco i Sommer.

Tak czy inaczej powody do radości są ogromne, bo Inter jest w najlepszej czwórce Ligi Mistrzów!

Inter lepszy od Bayernu w Monachium! Bayern 1-2 Inter 9 kwietnia 2025 | 09:30   

Piękny wynik i oby za tydzień udało się go powtórzyć. Nie ma sensu gdybać o tym co by było gdyby Kane trafił w jednej czy drugiej sytuacji...Inter takich meczy w sezonie, gdzie sytuacje były marnowane na potęgę miał wiele, wystarczy wrócić do meczy z Juventusem czy Milanem.

Jest się z czego cieszyć, bo Inter wrócił do tej ścisłej europejskiej czołówki. Jeszcze kilka lat temu spotkania z np. Bayernem były praktycznie meczami do jednej bramki. Bez złudzeń na korzystny wynik. Dzisiaj Inter jedzie do Monachium i wygrywa tam w ćwierćfinale. Jeżeli uda się za tydzień przypieczętować awans, to w półfinale z Barceloną czy Borussią, Inter myślę że też jest w stanie spokojnie wyjść zwycięsko z dwumeczu i po 2 latach ponownie zameldować się w finale, 15 lat po sukcesie zespołu prowadzonego przez Mourinho.

Piłkarze dodani do ulubionych

Reklama