Ranga: Esordienti

PasywnoAgresywny

Użytkownik

Imię i nazwisko:
Data urodzenia: brak informacji
Wiek: brak informacji
Województwo: Nie podano
Rejestracja: 12 maja 2012
Ostatnie logowanie: 18 lipca 2024 | 07:07
Informacje o sobie:

4451

Dni w serwisie

192

Komentarzy

Ostatnie komentarze

Lautaro jednak odejdzie? 1 sierpnia 2021 | 13:33   

Czuje się jak w momencie kiedy sprzedawaliśmy Motte i pisano tutaj że człapaka sprzedajemy...

Włoski rząd zezwolił na otwarcie stadionów, ale... 22 lipca 2021 | 10:35   

#Aneta wydaje mi sie że prowadzimy normalna rozmowę wymieniając poglądy.

#Artur0888 jak najbardziej rozumiem Twój punkt widzenia ale się z nim nie zgadzam ;) Uzależnienia od polityków niestety nie zmienimy. Wszystkie ustroje są tak skonstruowane, że jesteś od kogoś zależny czy to totalitarny czy demokratyczny. Jeżeli jednak mam wrócić do tego co było w maju a mieć możliwość normalnego życia po szczepionce wybieram to 2 choćbym się mial szczepić co pół roku. Więcej syfu wchłaniam z powietrza, modyfikowanego jedzenia czy innych uroków aktualnego życia, a przynajmniej czuję się bezpiecznie. Proces podziałów i uzależnień od polityków i wielkich korporacji trwa tak długo że wątpię w możliwość odwrócenia tego procesu. Eksperymentuje się na nas od zawsze i to będzie dalej postępowało. Dobrowolnie wybieramy inwigilację w sieci, inwigilacje w domu czy na ulicach. Nie jest to jeszcze Orwell ale coraz bardziej się do tego zbliżamy robiąc to dobrowolnie. Jezeli jednak nam to nie odpowiada to krzyczymy o podziałach i segregacji. Aktualna sytuacja nie jest prosta ale uwazam, że nie ma prostych rozwiązań i niektóre wydają wydają się teraz logiczne ale pół roku temu już nie. Wyobraźmy sobie co byśmy mówili gdyby nie wprowadzono lockdownów przy zachorowaniach przekraczających 15k? Każdy z nas miałby pretensje do rządzących bez znaczenia od kraju. Jak w Szwecji rosły ilości zakażeń to było mnóstwo zastrzeżeń. Aktualnie w Wielkiej Brytanii tez już się zastanawiają czy dobrym jest całkowite znoszenie obostrzeń. Aktualnie zaczynamy wybierać półśrodki i jest to moim zdaniem jak najbardziej rozsądne.

Włoski rząd zezwolił na otwarcie stadionów, ale... 21 lipca 2021 | 20:56   

#Artur0888 nie stosuje się w epidemiologii takiej statystyki jak Ty z prostej przyczyny - nie pokazuje zagrożenia daną chorobą. Dam Ci przykład. Mamy jakąś chorobę na którą zachorowało w Polsce 5 osób i wszystkie zmarły. Śmiertelność jest 100% czy 0,0000125%? Odnośnie państw znoszących loxkdowny to zobacz jak wygląda % ilość szczepienie w Wielkiej Brytanii czy Stanach. Szwedzi są ewenementem ponieważ słuchali wytycznych, a nie szli na przekór jak np u nas. Dostali zalecenie aby się nie spotykać to tego nie robili. Dodatkowo ich wskaźnik ilości zachorowań na milion mieszkańców jest na 12 miejscu na świecie a 4 w Europie (pomijając małe kraje typu Luxemburg). Sytuacji Sigapuru nie znam jednak ilość testów u nich wynosi 15mln przy populacji 5 mln. Wskaźnik ten jest jednym z najwyższych wraz z Danią i Czechami. Pewnie to jest droga do znoszenia obostrzeń. Inne kraje zapewne boją się jeszcze dawać tak wolną rękę w działaniu.

Odnośnie obostrzeń i segregacji to nie jest prosta decyzja ale mamy 2 wyjścia. Wracamy do pełnego lockdownu dla wszystkich albo zachęcamy do szczepień aby zapobiec kolejnemu armagedonowi w szpitalach bo zaszczepieni mają się leczyć tak jak chorzy na grypę. Żadnej z branż dotkniętych lockdownem nie stać na kolejny lockdown.

Włoski rząd zezwolił na otwarcie stadionów, ale... 21 lipca 2021 | 12:37   

#Artur0888 Możesz mi podać listę krajów rozwinietych które nie wprowadziły lockdownu i nie widać różnicy? Ja nie opieram się na żadnych danych z tv lub polityków. Dane dotyczą całego świata są praktycznie takie same i różnią się tylko w zależności od sytuacji demograficznej kraju gdzie w starych społeczeństwach śmiertelność jest wyższa. Dodatkowo nie stosuje się przeliczenia ilości zgonów do populacji tylko w zależności od ilości zachorowań lub na 1mln populacji więc statystycznie Twoje dane są manipulowane. To tak jakbyś podał że aktualnie 50% przypadków w Izraelu to osoby zaszczepione. Jest to faktem ale w przełożeniu na liczby takie 50% to 250osob z czego masz po 250 osób z populacji zaszczepionej i nie zaszczepionej więc % wskaźnik takich zachorowań jest inny ale łatwo zmanipulować takie dane.

#kiksu a czemu ma służyć? Uważasz że np. Niemcy maja taki sam ból dupy w kwestii podziałów społecznych jak my? Druga kwestia dzielisz się z własnego wyboru a nie dlatego że się taki urodziłeś czy wywodzisz się z takiego środowiska. Nie wiem więc o jakiej segregacji mówisz. Nie chcesz sie szczepić- ok Twój wybór ale wybierasz również odrębność społeczną.

Włoski rząd zezwolił na otwarcie stadionów, ale... 20 lipca 2021 | 18:20   

#ArturO888 Śmiertelność w Polsce na raka jest na poziomie 0,2%, dla grypy 0,002% dla covidu 2,6%. Dla tych statystyk ze Stanów z linku powyżej śmiertelność to nie 0,002% a 1,8% więc dość spora różnica. Oczywiście można założyć foliowa czapkę i krzyczeć że to propaganda i kłamstwa mimo ze to co przedstawiłem powyżej to suche liczby bez analizy epidemiologicznej na której się nie znam więc nie będę się wypowiadał. I nie jest istotne to czy zabija wirus czy niewydolna służba zdrowia bo powodem jest to samo - covid. Pisze to jako osoba, która nie zna nikogo kto zmarł lub ciężko przeszedł zachorowanie. (edycja 2021.07.20 18:21 / PasywnoAgresywny)

Włoski rząd zezwolił na otwarcie stadionów, ale... 20 lipca 2021 | 14:08   

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/us/

Spoko faktycznie w Stanach sytuacja opanowana wszystkie słupki w górę;)

Trwają negocjacje z Lautaro 15 lipca 2021 | 16:26   

A Hakimi zgodził się na transfer z tak dużą podwyżką bo jest wierny klubowi i chciał ratować budżet... Dla piłkarzy to jest praca i każdy chce zarabiać więcej. Nie dziwie się więc Lautaro że chce więcej bo kasa na pensje dla Vidala Czu Kolarova była a jemu dalej się proponuję ochłapy.

Piłkarze dodani do ulubionych

Brak piłkarzy dodanych do ulubionych

Reklama