1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 De Vrij, 95 Bastoni; 33 D'Ambrosio, 24 Barella, 77 Brozovic, 12 Sensi, 29 Dalbert; 44 Perisic, 70 Esposito

27 Padelli, 46 Berni, 5 Gagliardini,13 Ranocchia, 15 Joao Mario, 20 Borja Valero, 21 Longo, 72 Colidio, 73 Agoumè, 87 Candreva, 96 Ntube, 97 Puscas, 98 Pirola, 99 Vergani

16 Areola; 14 Bernat, 4 Kehrer, 22 Diallo, 20 Kurzawa; 12 Meunier,; 19 Sarabia, 6 Verratti, 21 Herrera; 23 Draxler 7 Mbappe

1 Trapp, 30 Bulka, 40 Innocent, 9 Cavani, 11 Guclu, 25 Bakker, 31 Dagba, 34 Nsoki, 41 Hemans, 35 Kouassi, 36 Mbe Soh, 37 Zagre, 38 Aouchiche, 42 Jese, 44 Toufiqui

Kartki

Kurzawa

Relacja

Inter zagrał mecz towarzyski z PSG. Po pierwszej połowie Nerazzurri przegrywali z paryską drużyną 1:0. Dopiero w ostatniej minucie meczu, po strzale Samuele Longo, udało im się wyrównać wynik. O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, w których lepsi byli podopieczni Antonio Conte. PRZEBIEG SPOTKANIA: I POŁOWA: 1' Pierwsza interwencja Samira Handanovicia. 5' Za nami dwie dobre okazje Interu, ale czujnie w polu bramkowym pracował bramkarz PSG. 7' Paryżanie nie wykorzystali rzutu rożnego. 9' Faul Verrattiego, ale Nerazzurri byli nieskuteczni w stałym fragmencie gry. 13' Perisić zmarnował szansę na otwarcie wyniku. 16' Kontra Interu, ale Sensi stracił piłkę. 17' Indywidualna akcja Esposito, który przeszedł obrońców, ale nie zdołał oddać strzału. Oddał piłkę Perisiciowi, ale Chorwat nieporadnie celował w kierunku bramki. 19' Skriniar sfaulował Mbappe. Po rzucie wolnym piłka wyszła za boczną linię boiska. Ekipa z Paryża utrzymywała się przy piłce, ale finalnie nie zorganizowała się w ataku. 23' Doskonałe podanie do Esposito, ale napastnik nie został powstrzymany przez obrońcę rywali. 30' Meunier faulowany przez Esposito. 33' Faul Diallo. Okazja dla Interu, ale Sensi fatalnie wykonał rzut wolny. 35' Herrera również faulował Esposito, a Inter ponownie zagrał nieporadnie. 37' Kolejny błąd Sensiego. Następnie Barella został sfaulowany. Ucierpiało kolano pomocnika. 39' Esposito po raz kolejny podjął się bezpośredniej rywalizacji z obrońcami Interu, ale nic z tego nie wyszło. 41' GOL! Faul D'Ambrosio, po czym Sarabia dośrodkował piłkę, a Kehrer trafił do bramki Handanovicia. 45' Perisić po rzucie wolnym posłał piłkę ponad bramkę. 46' Nieudana kontra PSG. II POŁOWA: 46' Perisić oddał celny strzał na bramkę, ale Areola wyczuł intencje Chorwata. 48' Perisić wywalczył rzut rożny, ale Nerazzurri źle rozegrali tę akcję. 49' Kurzwa dostał żółtą kartkę za faul na Esposito. 50' Dobra akcja Interu. Bliski zdobycia bramki był Barella, ale ponownie bramkarz skutecznie interweniował. 53' Rzut wolny dla Interu, ale Sensi pocelował nad bramkę PSG. 58' Na spalonym złapany Esposito. 59' Doskonała kontra PSG, ale Handanović obronił strzał. 64' Kolejne dobre wyjście bramkarza Interu. 65' Zmiany w Interze. Wszedł Gagliardini, Candreca, Borja Valero, Longo, Ranocchia i debiutujący Godin. 72' Cadreva dośrodkował w pole karne, gdzie blisko dojścia do piłki był Gagliardini, ale ostatecznie piłkę wybili obrońcy PSG. 79' Perisić próbował wyrównać wynik, ale posłał piłkę nad bramką PSG. 82' W miejsce Barelli, Skriniara i Perisicia wszedł Pirola, Colidio i Joao Mario. 86' Kontra PSG. Czujnie w obronie zagrał Pirola. 88' Powtórka sprzed kilku minut, ale tym razem to Handanović zatrzymał zawodnika paryskiej drużyny. 90' Agoume zmienił D'Ambrosio. 92' Faul na Joao Mario. 94' GOOOOOOOOOL!!! Akcja szła lewą stroną, Gagliardini dograł piłkę do Longo, a ten pewnie umieścił ją w bramce PSG. 95' Koniec meczu. O ostatecznym wyniku zadecydowały rzuty karne, w których lepsi byli Nerazzurri. PSG - Inter 1:1 41' Kehrer 90+4' Longo Rzuty karne: 5:6 Cavani + Ranocchia + Jase + Gagliardini + Diallo + Colidio + Aouchiche - Agoume + Hemans + Candreva - Mbe Soh + Longo + Zagre - Joao Mario +

Zapowiedź

Sportowo-marketingowe wojaże po Dalekim Wschodzi powoli dobiegają końca. Ostatni przystanek na mapie Interu to Makau, gdzie dziś odbędzie się mecz towarzyski z Paris Saint-Germain. Początek rywalizacji na Stadionie Olimpijskim zaplanowano na godz. 13:30 polskiego czasu.

Potwierdzić progres

Niezły występ, zwłaszcza w pierwszej połowie, w starciu z Juventusem wlał nadzieję w serca fanów. Antonio Conte poznaje możliwości swoich graczy, a ci starają się sprostać wysokim wymaganiom nowego szkoleniowca. Pierwsze efekty widoczne są gołym okiem, drużyna gra agresywniej i próbuje stosować wysoki pressing. Za wcześnie jeszcze na wyciąganie ostatecznych wniosków i snucie dalekosiężnych planów, lecz wszystko wydaje się podążać we właściwym kierunku. Gdyby tak jeszcze udało się dopiąć transfery Romelu Lukaku i Edina Dżeko...

Starcie z naszpikowanym gwiazdami PSG (chociaż bez Neymara), będzie dobrym papierkiem lakmusowym dla Nerazzurrich. Kolejny udany występ dodatkowo wzmocniłby morale zespołu i dał przekonanie, że mordercze zajęcia pod okiem Conte i Pintusa przynoszą oczekiwane efekty.

Po stronie naszego zespołu na pewno będzie lepsze przystosowanie do upalnych warunków atmosferycznych, bowiem Francuzi dopiero rozpoczynają swoje tournee po kontynencie azjatyckim, które zwieńczy mecz u Superpuchar Francji w Shenzhen.

Przewidywane jedenastki

Na jaki skład zdecyduje się jutro Antonio Conte? Szkoleniowiec Interu, głównie z braku alternatyw, stawiał w poprzednich meczach na te same nazwiska. Niewykluczone, że podobnie będzie w starciu z PSG, chociaż niektóre źródła sugerują, że szansę gry od pierwszych minut otrzymają Diego Godin, Nicolo Barella, Matias Vecino czy George Puscas.

Z udziału w meczu wykluczeni będą kontuzjowani Matteo Politano i Valentino Lazaro, a także Radja Nainggolan.

INTER (3-5-2): Handanovic; De Vrij, Godin, Skriniar; Candreva, Barella, Sensi, Vecino, D’Ambrosio; Puscas, Perisic

PSG (4-3-3): Trapp; Meunier, Diallo, Kehrer, Bernat; Verratti, Herrera, Draxler; Sarabia, Cavani, Mbappe

Poprzednie spotkania

Inter i PSG nie miały jeszcze okazji, aby spotkać się w oficjalnych rozgrywkach, lecz zdarzało im się rywalizować w meczach towarzyskich. Za ostatniej kadencji Roberto Manciniego doszło, aż do trzech takich spotkań, które zawsze kończyły się wygraną Francuzów. Ostatni mecz miał miejsce latem 2016 roku w Stanach Zjednoczonych. Nerazzurri przegrali 1 - 3, a jedynego gola zdobył Stevan Jovetić.