Pirelli jest hojne, ale najwięcej zarabia... Sassuolo

20 sierpnia 2015 | 20:19 Redaktor: Loon Kategoria:Ogólna

Pirelli jest dość hojne jak na standardy włoskiego futbolu, ale prawdopodobnie pogłoski o konieczności znalezienia lepszego sponsora niebawem znajdą potwierdzenie.

Skoro bowiem liderem koszulkowych sponsorów w Serie A może być anonimowe Sassuolo (Mapei płaci im 22 miliony euro za sezon), to Pirelli ze swoimi 12 milionami dotacji wygląda dość mizernie. Jakby tego było mało, w zestawienie wcinają się jeszcze Juventus i Milan inkasujące od swoich sponsorów po 17 milionów.

Z drugiej strony istnieje też kilka klubów, które mają poważny problem ze znalezieniem sponsora, m.in. Roma i Lazio, a - przypominam - oba kluby prawdopodobnie zagrają w Lidze Mistrzów.

Źródło: Twitter

Polecane newsy

Komentarze: 5

tomimar

tomimar 20 sierpnia 2015 | 20:39   

Sponsorzy Sassuolo i Juve to firmy właścicieli tych klubów więc niekoniecznie kwoty te odzwierciedlają wartość reklam na koszulkach

MattiSerieA

MattiSerieA 20 sierpnia 2015 | 21:13   

Może i nie odzwierciedlają ale pozycjonują rynek na czym skorzystać mogą inne kluby. Bo skoro Milan Juve czy Sassuolo tyle dostają to automatycznie pułap płacowy idzie do góry. Nie wiem ile w tym prawdy - ponoć ten rok może być ostatnim jeśli chodzi o współpracę na linii Inter-Pirelli.

Hagaen

Hagaen 20 sierpnia 2015 | 23:13   

Może i nie odzwierciedlają i pozycjonują rynek, ale jednak ogromny wpływ na to kto ile daje i dlaczego ma to, że jednak Sasuolo i Juve mają tego samego właściciela i sponsora...

Rafski

Rafski 21 sierpnia 2015 | 01:32   

czas na GOODYEAR DĘBICA.

Internaldo

Internaldo 21 sierpnia 2015 | 11:09   

Albo na Biedronkę. Niech nasze "mózgi" negocjują i napierają na Pirelli a może coś dorzucą, chociaż nie oszukujmy się, żeby Inter był naprawdę dobrą reklamą to musiałby odnosić sukcesy.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich