Czar prysł

27 września 2015 | 19:45 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna3 min. czytania

Zakończył się trwający od początku sezonu piękny sen Interu Mediolan. Nerazzurrich na ziemię brutalnie sprowadzili gracze Fiorentiny zwyciężając na Giuseppe Meazza, aż 4 - 1. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Mauro Icardi.

W przedmeczowej zapowiedzi wspominaliśmy lanie jakie w sezonie 2012/13 Fiorentina sprawiła Interowi i niestety dziś mogliśmy oglądać niemal kopię tamtego spotkania. Tym razem w roli katów czarno - niebieskich zamiast dwójki Jovetić - Ljajić wystąpili Josip Ilicić i Nikola Kalinić.

O pierwszej połowie w wykonaniu podopiecznych Roberto Manciniego można napisać tylko jedno - dramat. W 3 minucie nieporadnie interweniujący Samir Handanović sfaulował Nikolę Kalinicia, a że wszystko działo się w obrębie pola karnego to arbiter bez wahania wskazał na wapno. Jedenastkę z zimną krwią wykorzystał Ilicić. To właśnie Słoweniec uderzał na bramkę swojego rodaka, także w 19 minucie. W pierwszej chwili wydawało się, że Handa świetnie poradził sobie z potężnym strzałem rywala jednak piłka ostatecznie spadła tuż za jego plecami i dopadł do niej Kalinić podwyższając prowadzenie swojego zespołu. Zszokowani Nerazzurri nie potrafili odpowiedzieć w żaden sposób i popełniali coraz prostsze błędy. Jeden z nich zaowocował kontrą w wykonaniu Marcosa Alonso. Hiszpan z łatwością ograł Ivana Perisicia, a następnie idealnie dograł do Kalinicia i było już 3 - 0. Jakby tego było mało w 31 minucie czerwoną kartkę obejrzał Miranda. Brazylijczyk faulował wychodzącego na czystą pozycję Nikolę Kalinicia i słusznie wyleciał z boiska. Widząc nieporadność gospodarz w 36 minucie z pomocą postanowił przyjść im Ciprian Tatarusanu. Golkiper Violi tak niefortunnie trafił w piłkę, że nieomal nie zdobył bramki samobójczej. Niestety gospodarze nie potrafili zmusić go do jakiejkolwiek interwencji.

Po przerwie na boisku zabrakło już Kondogbii. Jego miejsce zajął Andrea Ranocchia. W 60 minucie odrobinę nadziei w serca swoich fanów wlał Mauro Icardi. Piłkę z rzutu wolnego, wprost na głowę Argentyńczyka dośrodkował Alex Telles. Pierwszy strzał kapitana zatrzymał się co prawda na słupku, ale dobitka była już skuteczna. Inna sprawa, gdzie w tej sytuacji znajdował się nieobecny dziś Tatarusanu. Tym bardziej żal, że Nerazzurri nie byli w stanie częściej przetestować czujności Rumuna. Pozostała część meczu to całkowita kontrola boiskowych wydarzeń ze strony graczy Paulo Sousy. Fiorentina długo rozgrywała swoje akcje, wymieniając mnóstwo podań i znęcając się nad słabnącymi z każdą minutą rywalami. Całe szczęście, że żaden z Nerazzurrich nie obejrzał już dzisiaj czerwonej kartki, a kandydatów było co najmniej kilku. Końcowy wynik spotkania w 76 minucie ustalił oczywiście Kalinić, a asystował mu nie kto inny, jak Ilicić. Do końcowego gwizdka nie padło już więcej bramek. Fiorentina odniosła dziś przekonywujące zwycięstwo i zepchnęła Inter z wygodnego fotela lidera.

INTER: 1 Handanovic; 21 Santon, 25 Miranda, 17 Medel, 12 Telles; 13 Guarin, 83 Melo, 7 Kondogbia; 44 Perisic; 10 Jovetic, 9 Icardi.

Ławka: 30 Carrizo, 5 Jesus, 8 Palacio, 11 Biabiany, 14 Montoya, 22 Ljajic, 23 Ranocchia, 27 Gnoukouri, 55 Nagatomo, 77 Brozovic, 93 Dimarco, 97 Manaj.

Trener: Roberto Mancini

FIORENTINA: 12 Tatarusanu; 32 Roncaglia, 2 Rodriguez, 13 Astori; 16 Blaszczykowski, 8 Vecino, 5 Badelj, 28 Alonso; 72 Ilicic, 20 Borja Valero; 8 Kalinic.

Ławka: 33 Sepe, 24 Lezzerini, 3 Gilberto, 4 Tomovic, 10 Bernardeschi, 11 Rebic, 14 Mati Fernandez, 18 Suarez, 21 Verdù, 22 Rossi, 30 Babacar.

Trener: Paulo Sousa