Awans Primavery

6 lutego 2018 | 19:48 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Primavera Interu zagra w 1/8 UEFA Youth League! Zwycięstwem nad Spartakiem przypieczętowała sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Nerazzurri doskonale rozpoczęli to spotkanie. Już w 12. minucie Emmers zdobył pierwszą bramkę. Niestety Inter dopuścił się błędów w obronie i rywale zdołali wyrównać wynik. Po bramce Proshliakova wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie gra nie wyglądała lepiej. Dopiero wejście Odgaarda dało drugie tchnienie drużynie Vecchiego. Duńczyk wszedł w 75. minucie, by osiem minut później pokonać bramkarza Maksimienko. Na 3:2 podwyższył Petrunin, który "popisał się" samobójem. W końcówce meczu Interiści dopuścili się faulu w polu karnym. Rudenko wykorzystał rzut karny i doprowadził do remisu. O ostatecznym wyniku zadecydowały rzuty karne, z którymi znacznie lepiej radzili sobie Interiści. Dzięki temu wygrali spotkanie i awansowali do 1/8 UEFA Youth League.

9 lutego odbędzie się losowanie par kolejnej fazy rozgrywek.

Na to spotkanie był wstęp wolny. Otwarto pierwszy pierwszy pierścień czerwonej trybuny, który nie został wypełniony. Szacuje się, że mecz Primavery obejrzało około 3-4 tysiące kibiców.

Inter Medioln - Spartak Moskwa 6:4 (3:3)
12' Emmers (I),
29' Bakaev (S),
37' Proshliakov (S),
83' Odgaard (I),
87' Petrunin (S) (samobój),
88' Rudenko (S) (karny)

Inter: 1 Dekic; 14 Zappa, 6 Bettella, 19 Lombardoni, 3 Sala; 18 Brignoli (37' 7 Rover), 5 Schirò (60' 16 Rada), 10 Zaniolo (75' 20 Odgaard); Emmers; 9 Pinamonti, 11 Colidio

Spartak: 98 Maksimenko; 92 Rasskazov, 26 Mironov, 68 Petrunin, 39 Ivanov; 76 Kalachevskii, 75 Ignatov (92' 81 Lopatin), 43 Volodkin; 87 Bakaev (89' 82 Mazurov), 61 Proshliakov, 79 Rudenko