Grad bramek i pewny awans Interu

13 stycznia 2019 | 17:03 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje2 min. czytania

Zgodnie z planem, Inter ograł Benevento, aż 6 - 2. Nerazzurri zameldowali się w kolejnej fazie Pucharu Włoch, gdzie czeka ich rywalizacja z Lazio Rzym. Dla gospodarzy trafiali dziś Antonio Candreva, Lautaro Martinez (po dwa gole), Mauro Icardi oraz Dalbert Henrique. Bramki dla gości zdobywali Roberto Insigne i Filippo Bandinelli.

Pierwsza połowa:

2' Antonio Candreva faulowany w obrębie pola karnego i jedenastka dla gospodarzy.

3' Mauro Icardi zamienia rzut karny na gola.

4' Świetna szansa dla rywali. Padelli zatrzymuje strzał Tello z bliskiej odległości.

7' Uderzenie głową Icardiego, piłka odbija się od słupka, lecz dobitka Candrevy jest już skuteczna. 2 - 0 dla Interu!

12' Żółta kartka dla Sime Vrsaljko.

18' Żółta kartka dla Roberto Gagliardiniego.

22' Niezłe uderzenie Importy, lecz piłka przelatuje nad poprzeczką.

39' Antonio Candreva z dystansu, ale bramkarz pewnie łapie piłkę.

42' Dynamiczny rajd i próba Insigne, lecz Padelli skutecznie interweniuje.

46' Gol do szatni dla gospodarzy. Perisić wypuszcza w bój Dalberta, a Brazylijczyk pewnym uderzeniem podwyższa prowadzenie swojego zespołu.

Druga połowa:

46' Politano zmienia Icardiego

48' Ładna zespołowa akcja Interu. Perisić wrzuca piłkę na głowę Lautaro Martineza, a Argentyńczyk wpisuje się na listę strzelców.

52' Próba Insigne, lecz Padelli spokojnie przenosi piłkę na rzut rożny.

58' Honorowe trafienie dla Benevento. Roberto Insigne skutecznie egzekwuje rzut wolny.

61' Matteo Politano uderza z dystansu, ale piłka przelatuje obok bramki.

66' Kolejna asysta Ivana Perisicia i drugie trafienie Lautaro Martineza.

67' Żółta kartka dla Montipo.

67' Borja Valero zmienia Perisicia.

74' Benevento zmniejsza rozmiary porażki. Bandinelli wykorzystuje dobre dośrodkowanie Improty i strzałem głową pokonuje bramkarza Interu.

74' Ricci zmienia Codę.

82' Joao Mario zmienia Brozovicia.

83' Billong zmienia Tuię.

85' Sanogo zmienia Bonaiuto.

90' Kolejny strzał Insigne, lecz Padelli spokojnie interweniuje.

93' Antonio Candreva przed szansą na gola, ale Montipo odbija uderzenie.

94' Indywidualna akcja Candrevy zakończona skutecznym strzałem. Włoch ustala wynik spotkania na 6 - 2.

***

INTER: 27 Padelli; 2 Vrsaljko, 37 Skriniar, 13 Ranocchia, 29 Dalbert; 87 Candreva, 5 Gagliardini, 77 Brozovic, 44 Perisic; 10 Lautaro, 9 Icardi.

Ławka rezerwowych: 1 Handanovic, 46 Berni, 6 De Vrij, 8 Vecino, 11 Keita, 14 Nainggolan, 15 Joao Mario, 16 Politano, 18 Asamoah, 20 Borja Valero, 23 Miranda, 33 D'Ambrosio.

Trener: Luciano Spalletti

BENEVENTO: 12 Montipò, 3 Letizia, 5 Antei, 7 Di Chiara, 8 Tello, 9 Coda, 13 Tuia, 16 Improta, 17 Bonaiuto, 19 Insigne, 25 Bandinelli.

Ławka rezerwowych: 22 Gori, 2 Sparandeo, 4 Del Pinto, 6 Billong, 11 Maggio, 15 Costa, 18 Gyamfi, 24 Cuccurullo, 27 Ricci, 31 Sanogo, 32 Zagari, 33 Armenteros.

Trener: Cristian Bucchi

Źródło: inter.it