Pewny awans w Lidze Europy!

21 lutego 2019 | 21:49 Redaktor: Sebastian Miakinik Kategoria:Relacje3 min. czytania

Powrót do futbolu jest niczym powrót do życia. W rewanżowym spotkaniu 1/16 Ligi Europy Inter Mediolan podejmował Rapid Wiedeń. Skromna jednobramkowa zaliczka z pierwszego spotkania mocno wpłynęła na postawę podopiecznych Spallettiego. Inter zasłużenie wygrał 4-0 i oczekuje na kolejnego przeciwnika.

PIERWSZA POŁOWA:

6' Strzał głową Perisicia. Chorwat jednak w walce o pozycję faulował obrońcę gości.

11' Gol dla Interu! Vecino wieńczy strzałem w długi róg dośrodkowanie Perisicia. Wcześniej z piłką fatalnie minął się Candreva.

13' Asamoah upomniany żółtą kartką.

18' Hoffman ukarany żółtą kartką w drużynie gości.

18' Andrea Ranocchia zdobył bramkę dla Interu! Włoch strzałem z woleja, zza pola karnego, skarcił niefrasobliwie wybijających piłkę obrońców Rapidu!

23' Groźna akcja Rapidu. Strzał Pavlovicia minął bramkę kapitana Interu.

26' Brozović, po akcji Perisicia, oddał niecelny strzał zza pola karnego.

38' Dobre dośrodkowanie Cedrica, Nainggolan w ostatniej chwili został uprzedzony przez stoperów Rapidu.

41' Groźny strzał Perisicia. Candreva zmarnował szansę na skuteczną dobitkę.

DRUGA POŁOWA:

53' Rzut wolny dla Interu, po którym niecelnie głową uderzył Ranocchia.

55' Rzut rożny dla Interu. Lautaro strzelił wprost w bramkarza gości.

57' Groźną wymianę podań piłkarzy Rapidu w polu karnym Interu przerwał Skriniar.

62' Borja Valero zmieniił Marcelo Brozovicia.

64' Zmiany w drużynie gości. Schwab i Muldur w miejsce Knasuellnera i Ivana.

66' Zmiana w Interze. Politano w miejsce Lautaro.

68' Groźny strzał Perisicia minął bramkę Strebingera.

73' Handanović interweniował po strzale Ljubicicia.

75' Zmiana w Rapidzie. Boisko opuścił Bolingoli-Mbomb. W jego miejsce Schobesnerger.

77' Miranda zmienił Skriniara.

78' Ranocchia upomniany żółtą kartką.

80' Gol Ivana Perisicia! Fantastyczny rajd Chorwata, uwieńczony delikatnym lobem nad interweniującym bramkarzem i obrońcami gości. Asystę notuje Candreva. Bramka stadiony świata!

83' Kontuzjowany Murg opuścił boisko.

87' GOOOOL!!! Nainggolan podał do Perisicia, ten wyłożył piłkę do wbiegającego Politano, który bez trudu pocelował ją do bramki.

90+2' Koniec meczu. Inter wygrał spotkanie z Rapidem. Tym samym awansował do kolejnej fazy Ligi Europy. Już jutro odbędzie się losowanie, które wyłoni kolejnego rywala Nerazzurrich. Tę informację podamy na naszej stronie. Już teraz zapraszamy do śledzenia naszych newsów.

Inter Mediolan- Rapid Wiedeń 4:0 (2:0) agg. 5:0