Big Rom daje zwycięstwo!

23 kwietnia 2023 | 11:42 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna5 min. czytania

Nareszcie Inter wygrał swój mecz w Serie A, pokonując zespół Empoli! Nerazzurri momentami gubili czujność w pierwszej połowie, ale w drugiej dopięli swego. Fantastyczny mecz Romelu Lukaku, którego dwie bramki i asysta dały Nerazzurrim cenne 3 punkty.

Po pierwszych 45 minutach można było mieć wrażenie, że ponownie zobaczymy Inter prowadzący spotkanie, ale nieskuteczny i tracący w ostateczności punkty. Wiele strzałów piłkarzy Inzaghiego, jednak żadnego celnego i kilka groźnych akcji Empoli to podsumowanie pierwszej części meczu.

Gospodarze weszli dynamicznie na drugą połowę spotkania i głównie za sprawą Parisiego zagrażali bramce Handanovica. Zaskakująco to Inter objął jednak prowadzenie w tym meczu, dzięki precyzyjnemu uderzeniu Romelu Lukaku.

Utracona bramka rozzłościła zespół Zanettiego, który ruszył do odrabiania straty. Nerazzurrim udało się przetrwać ten napór i wyprowadzić zabójczy atak, który doprowadził do dwubramkowego prowadzenia. Ponownie na listę strzelców wpisał się Romelu Lukaku, który tym spotkaniem udowodnił, że może jeszcze zamazać swoje dotychczasowe słabe występy, po powrocie do Mediolanu.

Końcówka meczu to już brak nadziei gospodarzy na zmianę wyniku, a swoją okazję dla gości wykorzystał jeszcze Lautaro Martinez. Argentyńczyk zdobył bramkę po podaniu... Romelu Lukaku! Patrząc na strzelców bramek można liczyć na to, że duet LuLa da kibicom jeszcze sporo radości w tym sezonie.

Inter zakończył swoją posuchę w Serie A i po 5 meczach bez zwycięstwa w końcu pewnie zgarnął 3 punkty. Patrząc na same pojedynki wyjazdowe była to pierwsza wygrana od 28 stycznia i meczu z Cremonese.

Ekipa Simone Inzaghiego nadal walczy na trzech frontach i teraz przed nimi rewanżowy pojedynek z Juventusem w ramach półfinału Pucharu Włoch. Spotkanie odbędzie się w środę, o godzinie 21:00.

Przebieg meczu:

1' Ruszył pojedynek Empoli z Interem! Nerazzurri rozpoczynają ligowe granie. Forza ragazzi!

3' Obiecujący początek Interu: Empoli zabunkrowało się w swoim polu karnym, a Inter ma rzut rożny.

6' Dobra praca Bellanovy na prawej stronie boiska. Znajduje swoim podaniem Correę, a ten pada po ataku zawodnika Empoli. Sędzia Marinelli nie odgwizduje jednak rzutu karnego.

12' Empoli ma swoją pierwszą szansę w meczu: Wykonany korner spowodował, że bezpańska piłka wylądowała blisko bramki Handanovica. Interowi udało się jednak oddalić zagrożenie.

13' Świetna okazja Empoli: Cambiaghi fantastycznie ruszył z piłką w pole bramkowe Interu, ale Handanovic wybiega z bramki i skutecznie broni strzał. Nerazzurri byli bliscy stracenia gola.

19' Kolejna szansa Empoli: Efektowna praca Parisiego i zagranie do Baldanziego kończy się strzałem. Handanovic mądrze paruje uderzenie przy bliższym słupku.

20' Inter stara się ustabilizować swoją dominację na boisku. Gagliardini spróbował uderzenia z dystansu, ale ostatecznie posłał piłkę wysoko nad bramką.

24' Inter naciska: Calha znajduje Lukaku po rzucie wolnym, ale Belg główkuje obok słupka.

30' Dobra akcja Interu i Gagliardini jest blisko objęcia prowadzenia. Pół godziny i Inter ponownie kontroluje mecz.

32' Żółta kartka dla Parisiego za spóźniony atak na D'Ambrosio.

39' Lukaku fantastycznie utrzymuje się przy futbolówce i zagrywa prostopadłą piłkę do Bellanovy. Włoch dośrodkowuje do Correi, ale nieudanie i uderzenie ląduje obok bramki.

43' Correa wypatrzył wybiegającego Brozovica i zagrywa mu piłkę. Bramkarz Empoli dobiegł jednak pierwszy do prostopadłego podania i w ostatniej chwili wyjaśnia sytuację.

45' Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

46' Wracamy do Empoli: obie ekipy bez zmian. Do boju chłopaki!

48' INTER WYCHODZI NA PROWADZENIE! Wspaniała wymiana podań pomiędzy Lukaku i Brozovicem zakończyła się precyzyjnym strzałem Belga w lewy, dolny róg! 0-1!

55' Empoli odpowiada w należyty sposób: Cambiaghi znajduje trochę miejsca na lewej stronie, ale uderza wysoko nad bramką.

59' Empoli ponownie rusza do przodu, ale Interowi udaje się oddalić zagrożenie. Gospodarze poczuli pozytywną energię.

63' Bandinelli oddaje strzał z dystansu, ale jest to próba niecelna.

65' Pierwsze zmiany w tym spotkaniu. Trener Zanetti zmienia Cambiaghiego i Haasa na rzecz Satriano i Grassiego.

67' Inter bardzo blisko drugiej bramki! Correa rusza z kontratakiem, który kończy się silnym uderzeniem Calhanoglu. Perisan popisuje się jednak fantastyczną paradą.

68' DE VRIJ UDERZA W POPRZECZKĘ!!! Dośrodkowanie Gagliardiniego ląduje na głowie Holendra, ale ambitna próba obija obramowanie bramki Empoli.

69' Zmiany w zespole Interu. Schodzi Correa oraz Bellanova, a w ich miejsce pojawia się Lautaro i Dumfries.

72' Drużyna Empoli dokonuje zmian i wprowadza Tonellego i Vigniato. Z boiska schodzi Luperto oraz Bandinelli.

74' Baldanzi sprawia problemy De Vrijowi, ale finalnie Holender wychodzi zwycięsko z tego pojedynku.

74' Świetna praca Big Roma, który swoim rajdem stworzył sobie dobrą pozycję do strzału, jednak ostatecznie nie trafia w bramkę.

76' LUKAKU PODWYŻSZA NA 2-0!! Fenomenalnie zachował się z piłką Big Rom. Swoim zwodem uciekł spod krycia obrońcy i lewą nogą pewnie umieszcza piłkę w siatce, nie dając szans bramkarzowi Empoli.

78' Druga seria roszad w wykonaniu Inzaghiego. Barella i Dimarco zmieniają zmęczonego Brozovica oraz Gosensa.

80' Empoli również dokonuje zmiany i wprowadza Destro za Caputo.

81' Barella szybko zagotował się na boisku i zarobił żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem.

86' Calhanoglu kieruje się na ławkę rezerwowych, a w jego miejsce zobaczymy Kristjana Asllaniego.

88' GOOOOOL!!! Lautaro Martinez odbiera piłkę zgubioną przez obrońcę Empoli i świetnie wykańcza akcję z krawędzi pola karnego! Duet LuLa ustala wynik na 3-0!

90' Druga połowa meczu została przedłużona o 4 minuty.

Podsumowanie:

Empoli 0-3 INTER (0-0)
Strzelcy bramek:
48' i 76' Lukaku (I), 88' Lautaro (I)

EMPOLI (4-3-1-2): 1 Perisan; 24 Ebuehi, 34 Ismajli, 33 Luperto (26 Tonelli 72'), 65 Parisi; 32 Haas (5 Grassi 65'), 18 Marin, 25 Bandinelli (55 Vignato 72'); 35 Baldanzi; 19 Caputo (23 Destro 80'), 28 Cambiaghi (9 Satriano 65').
Rezerwowi: 22 Ujkani, 40 Stubljar, 3 Cacace, 8 Henderson, 14 Pjaca, 20 Degli Innocenti, 30 Stojanovic, 91 Piccoli.
Trener: Paolo Zanetti.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 15 Acerbi; 12 Bellanova (2 Dumfries 69'), 5 Gagliardini, 77 Brozovic (23 Barella 78'), 20 Calhanoglu (14 Asllani 86'), 8 Gosens (32 Dimarco 78'); 90 Lukaku, 11 Correa (10 Lautaro 69').
Rezerwowi: 21 Cordaz, 24 Onana, 9 Dzeko, 36 Darmian, 45 Carboni, 46 Zanotti, 95 Bastoni.

Ukarani żółtą kartką: Parisi (E), Barella (I)
Doliczony czas gry: 2' - 4'.

Sędzia: Marinelli.