Dalbert Henrique Chagas Estevão

29 Henrique Dalbert

Pełne imię i nazwisko: Dalbert Henrique Chagas Estevão
Data urodzenia: 8 września 1993
Wiek: 29 lat
Miejsce urodzenia: Barra Mansa
Narodowość: Brazylia
Pozycja: Obrońca
Status w Interze: Wypożyczony z Interu
Pseudonim: Dalbert
Wzrost: 181 cm
Waga: 70 kg
Poprzedni klub: Nice
Social media:    

26

Mecze w Interze

1

Gole w Interze

0.04

Średnia bramek

2

Fanów

Sezony w Interze (znajdujące się w naszej bazie*)

Sezon Mecze N
2017-2018 14 0 0 649' 0 0 6.76
2018-2019 12 1 1 931' 2 0 5.10

Aktualności o zawodniku

  Zobacz więcej wpisów o tym graczu

Opis zawodnika

Jego przejście do Interu wydawało się niekończącą się sagą, w której co chwilę podawane były coraz to nowe terminy jego przybycia do zespołu. Ostatecznie 8 sierpnia podpisał umowę z Interem, a jego transfer został dzień później ogłoszony jako oficjalny, ponieważ dzień wcześniej brakowało ostatnich dokumentów Nicei. Dalbert Henrique Chagas Estevao to boczny obrońca z Brazylii, którego cel w Interze to nawiązanie do sukcesów rodaka Maicona, który podobnie jak on przyszedł do Mediolanu z Ligue 1, a potem...wszyscy pamiętamy jak to się potoczyło.

Urodził się 8 września 1993 roku w Barra Mansa - mieście w południowo-wschodniej Brazylii, w stanie Rio de Janeiro, nad rzeką Paraíba. Jako młodzieżowiec zaczynał w lokalnym zespole Barra Mansa, skąd wypożyczony był do Fluminense FC, a następnie sprzedany do Flamengo. Jako młody zawodnik by zdobyć pieniądze na bilety, pracował jako pomoc przy dostawach do sklepów spożywczych. Nie było mu jednak dane zadebiutować w 1 lidze brazylijskiej, ponieważ już w sezonie 2014-2015 wyjechał do Portugalii, gdzie grał najpierw dla Academico Viseu, a następnie dla Vitorii Guimaraes. 6 lipca 2016 roku za 2 miliony euro przeszedł do OSG Nice. Swój pierwszy i ostatni sezon we Francji obfitował w 38 występów i 4 asysty. W większości spotkań był podstawowym zawodnikiem swojego zespołu i uważany był przez wielu ekspertów jako jednego z najlepszych lewych obrońców w Ligue 1 lepszych niż Mendy z Monaco czy Kurzawa z PSG. Oprócz Interu zainteresowanie zawodnikiem wyrażał przede wszystkim Liverpool, jednak to Interowi udało się przekonać zawodnika i francuski klub, dzięki czemu za kwotę 26 milionów (20 + 6 w bonusach) Dalbert przyszedł do Interu.

W Mediolanie czeka go trudne wyzwanie, bowiem pozycja lewego obrońcy od lat uważana jest tutaj za najtrudniejszą i ...dosyć pechową. W przeszłości grało w Mediolanie wielu bocznych obrońców z Brazylii: Roberto Carlos, Maxwell, Maicon, Alex Telles, Jonathan, Dodo, Wallace, Ze Maria, jednak tylko w przypadku Maicona można powiedzieć, że jego kariera w barwach Nerazzurrich przerosła oczekiwania, a w dodatku grał on nie na lewej, a prawej obronie.

Jako zawodnik Dalbert gra przede wszystim na lewej obronie, ale dzięki swoim umiejętnościom w grze ofensywnej, może być również ustawiany jako lewy pomocnik. Charakteryzuje się dużą szybkością i łatwością wchodzi w przestrzeń rywala, a następnie dośrodkować.

29 sierpnia 2019 roku został wypożyczony na rok do Fiorentiny bez opcji wykupu. Na początku sezonu 2020/2021 przeniósł się na wypożyczenie do francuskiego Stade Rennes, które zachowało sobie opcję transferu definitywnego.

Reklama