Rafael Alcântara do Nascimento

8 Alcantara Rafinha

Pełne imię i nazwisko: Rafael Alcântara do Nascimento
Data urodzenia: 12 lutego 1993
Wiek: 31 lat
Miejsce urodzenia: San Paolo
Narodowość: Brazylia
Pozycja: Pomocnik
Status w Interze: Były piłkarz Interu
Pseudonim: Rafinha
Wzrost: 174 cm
Waga: 71 kg
Poprzedni klub: FC Barcelona
Social media:      

17

Mecze w Interze

2

Gole w Interze

0.12

Średnia bramek

13

Fanów

Sezony w Interze (znajdujące się w naszej bazie*)

Sezon Mecze N
2017-2018 17 2 3 1094' 1 0 7.45

Opis zawodnika

Rafael Alcântara do Nascimento, czyli po prostu Rafinha był skazany na zostanie profesjonalnym piłkarzem. Chłopak pochodzi z bardzo usportowionej rodziny. Jego ojciec Mazinho to piłkarski Mistrz Świata z 1994 roku, a matka Valeria zawodowo grała w siatkówkę. Brat Thiago Alcantara występuje obecnie w barwach Bayernu Monachium, a kuzyn Rodrigo gra w Valencii.

Urodził się w Sao Paulo, lecz pierwsze piłkarskie szlify zbierał w słynnej La Masii. W akademii Barcelony Rafinha występował m.in. u boku Mauro Icardiego. Zawodnik powoli przebijał się przez kolejne stopnie kariery, aż wreszcie dane mu było zadebiutować w pierwszym zespole Dumy Katalonii. Miało to miejsce 9 listopada 2011 roku w Pucharze Króla.

Rafinha od zawsze uznawany był za wielki talent i w pewnym momencie odgrywał coraz poważniejszą rolę w pierwszym zespole. Zmorą zawodnika były jednak poważne i długotrwałe urazy, które skutecznie zastopowały rozwój jego kariery. 

Sezon 2013/2014 spędził na wypożyczeniu w barwach Celty Vigo. Rafinha ma również hiszpańskie obywatelstwo i występował w młodzieżowych reprezentacjach tego kraju. Ostatecznie zdecydował się jednak na grę dla Canarinhos i ma już za sobą debiut w dorosłej reprezentacji. 

Dotychczasowe sukcesy:

- 1 x Liga Mistrzów

- 2 x Mistrzostwo Hiszpanii

- 4 x Puchar Hiszpanii

- 2 x Superpuchar Hiszpanii

- 1 x złoto Igrzysk Olimpijskich

Po zakończeniu półrocznego wypożyczenia, Inter nie zdecydował się wykupić Brazylijczyka. Nerazzurri liczyli na obniżkę kwoty za wykup ustalonej w styczniu na co nie chciała zgodzić się Barcelona, więc zawodnik wrócił do Katalonii.

Reklama