Arturo Erasmo Vidal Pardo

22 Arturo Vidal

Pełne imię i nazwisko: Arturo Erasmo Vidal Pardo
Data urodzenia: 22 maja 1987
Wiek: 37 lat
Miejsce urodzenia: Santiago del Cile
Narodowość: Chile
Pozycja: Pomocnik
Status w Interze: Były piłkarz Interu
Pseudonim:
Wzrost: 181 cm
Waga: 75 kg
Poprzedni klub: FC Barcelona
Social media:      

72

Mecze w Interze

4

Gole w Interze

0.06

Średnia bramek

1

Fanów

Sezony w Interze (znajdujące się w naszej bazie*)

Sezon Mecze N
2020-2021 30 2 0 1767' 9 1 5.09
2021-2022 41 2 3 1517' 5 0 5.86

Aktualności o zawodniku

  Zobacz więcej wpisów o tym graczu

Opis zawodnika

Arturo Erasmo Vidal Pardo, znany jako Arturo Vidal, to chilijski piłkarz znany ze swojego agresywnego stylu gry i mocnych ataków, a także umiejętności podawania, strzelania i fizycznej wytrzymałości.

Wczesne lata i początki kariery

Arturo Vidal urodził się 22 maja 1987 roku w Santiago w Chile. Swoją karierę rozpoczął w Colo-Colo, gdzie zadebiutował jako zawodowiec w 2005 roku. Po kilku latach gry w Europie, Vidal dołączył do Interu Mediolan. Wcześniej grał m.in. dla Juventusu i Barcelony.

Pobyt w Interze Mediolan

Vidal dołączył do Interu Mediolan we wrześniu 2020 roku. Jego doświadczenie i wszechstronność szybko uczyniły go kluczowym zawodnikiem w środku pola drużyny. W sumie rozegrał w ekipie Interu 72 mecze i zdobył 4 bramki. W lipcu 2022 roku Inter rozwiązał z nim umowę na zasadzie porozumienia stron.

Rola w drużynie

Vidal grał na różnych pozycjach w środku pola, zarówno jako defensywny pomocnik, jak i pomocnik box-to-box. Jego agresywny styl gry i zdolność do odzyskiwania piłki były kluczowe dla taktyki drużyny.

Wkład w Sukces

Vidal pomógł Interowi w osiągnięciu sukcesów w Serie A, będąc ważną częścią drużyny, która rywalizowała na najwyższym poziomie.

Styl gry

W Interze Vidal kontynuował swoją charakterystyczną grę, łącząc twardość i agresję z techniczną umiejętnością i wizją gry. Jego doświadczenie i przywództwo na boisku były cenne dla młodszych zawodników drużyny.

Osiągnięcia i Wyróżnienia

Podczas pobytu w Interze, Vidal zdobył uznanie zarówno kibiców, jak i ekspertów piłkarskich za swój wkład w grę drużyny. Jego umiejętności i styl gry były kluczowe dla osiągnięć klubu w różnych rozgrywkach.

Podsumowanie

Arturo Vidal był jednym z najbardziej rozpoznawalnych pomocników na świecie, a jego pobyt w Interze Mediolan potwierdził jego status jako gracza światowej klasy.

Reklama