Francesco Acerbi

15 Francesco Acerbi

Pełne imię i nazwisko: Francesco Acerbi
Data urodzenia: 10 lutego 1988
Wiek: 34 lat
Miejsce urodzenia: Vizzolo Predabissi
Narodowość: Włochy
Pozycja: Obrońca
Status w Interze: Pierwsza kadra Interu
Pseudonim:
Wzrost: 192 cm
Waga: 88 kg
Poprzedni klub: Lazio
Social media:      

2

Mecze w Interze

0

Gole w Interze

0

Średnia bramek

0

Fanów

Sezony w Interze (znajdujące się w naszej bazie*)

Sezon Mecze N
2022-2023 2 0 0 171' 0 0 7.00

Aktualności o zawodniku

  Zobacz więcej wpisów o tym graczu

Opis zawodnika

Doświadczenie i determinacja: Wraz z przybyciem do Interu, Francesco Acerbi otwiera nowy rozdział w swojej karierze zawodowej. Jego kariera zawodowa rozpoczęła się w szeregach w Pavii, co było początkiem długiej praktyki i fundamentami kariery budowanej kawałek po kawałku. Po wypożyczeniach do Renate i Spezii wrócił do Serie B, podpisując kontrakt z Regginą, gdzie stał się filarem ich linii obronnej.

W następnym roku po raz pierwszy zagrał w Serie A. Nosił koszulkę Chievo, zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej, a następnie przez krótki okres w AC Milan przed pięcioletnim kontraktem w Sassuolo, gdzie stał się jednym z najlepszych obrońców w lidze, również zdobywając powołanie do kadry narodowej.

W sezonie 2018-19 przyjechał do Rzymu do części biancoceleste, gdzie z Lazio zdobył Puchar Włoch i Superpuchar Włoch. Następnie latem 2021 roku do swojej kolekcji trofeów dodał tytuł mistrza Europy z reprezentacją Włoch.

Teraz nadszedł czas na nową przygodę i 1 września 2022 roku podpisał kontrakt z Interem Mediolan gdzie został wypożyczony na rok.