Walter Alejandro Gargano Guevara

21 Walter Gargano

Pełne imię i nazwisko: Walter Alejandro Gargano Guevara
Data urodzenia: 24 lipca 1984
Wiek: 36 lat
Miejsce urodzenia: Paysandú
Narodowość: Urugwaj
Pozycja: Pomocnik
Status w Interze: Były piłkarz Interu
Pseudonim:
Wzrost: 168 cm
Waga: 65 kg
Poprzedni klub: SSC Napoli
Social media:

36

Mecze w Interze

0

Gole w Interze

0

Średnia bramek

0

Fanów

Sezony w Interze (znajdujące się w naszej bazie*)

Sezon Mecze N
2012-2013 36 0 2 2829' 9 0 6.52

Aktualności o zawodniku

  Zobacz więcej wpisów o tym graczu

Opis zawodnika

"Drodzy fani, opuszczam Neapol po pięciu niezapomnianych latach. Była to dla mnie bolesna decyzja (...) W Neapolu założyłem rodzinę, to tutaj urodziły się moje dzieci. Z tym miastem i fanami łączy mnie więc silna więź, to tutaj spędziłem wspaniałą część mojego życia i jestem wszystkim za to wdzięczny" - takimi właśnie słowami pożegnał swoich fanów i Neapol. Rozpoczął tym samym nowy etap w swoim życiu, stał się częścią nowego projektu w jednym z najbardziej utytułowanych klubów na świecie, w Interze Mediolan. Tym samym, presja jaką nałożył na swoje barki będzie jeszcze większa...

Walter Gargano to zawodnik, który zdążył wyrobić sobie we Włoszech bardzo dobrą markę. Jest uważany za jednego z najlepszych defensywnych pomocników w całej Serie A, współtworzył sukcesy Napoli w ostatnich latach. Może grać również jako środkowy pomocnik. W dniu transferu do Interu wyceniany był na około 10 mln euro.

Urodził się 27 lipca 1984 roku w Urugwaju w miejscowości Paysandú. Jest wychowankiem urugwajskiego Danubio FC, z którym dwukrotnie zwyciężył ligę, a z którego został wykupiony za 2 mln funtów przez Napoli. W Neapolu grał od 2007 roku i zdobył Puchar Włoch.

W 2012 roku został wypożyczony do Interu za 1,5 mln euro z opcją pierwokupu za 5 mln po jednym sezonie.

W reprezentacji gra od 2006 roku. Zdobył z nią 4-te miejsce na mistrzostwach świata w RPA w 2010, 4-te miejsce na Copa America w 2007 i zwyciężył w finale tych rozgrywek w 2011 roku zdobywając w turnieju bramkę w serii rzutów karnych przeciwko Argentynie.

Po sezonie gry dla Interu, Nerazzurri nie skorzystali z opcji permanentego transferu i Gargano wrócił do Napoli i ten klub zadecyduje o jego dalszej przyszłości.

Reklama