Andreas Brehme

3 Andreas Brehme

Pełne imię i nazwisko: Andreas Brehme
Data urodzenia: 9 listopada 1960
Wiek: 64 lat
Miejsce urodzenia: Hamburg
Narodowość: Niemcy
Pozycja: Obrońca
Status w Interze: Były piłkarz Interu
Pseudonim: -
Wzrost: 176 cm
Waga: 75 kg
Poprzedni klub: Bayern Monachium
Social media:

154

Mecze w Interze

12

Gole w Interze

0.08

Średnia bramek

6

Fanów

Aktualności o zawodniku

  Zobacz więcej wpisów o tym graczu

Opis zawodnika

Znakomity niemiecki piłkarz urodził się 9 listopada ,1960 roku. Do historii futbolu przeszedł jako najlepszy europejski lewy-obrońca wszechczasów! Spędził w Interze 4 sezony i rozegrał ,aż 154 spotkania. Do dziś w pamięci kibiców pozostały jego niezwykłe umiejętności w powstrzymywaniu ataków przeciwnika połączone z łatwością wyprowadzania akcji ofensywnych. Dużym plusem Brehme była umiejętność gry obiema nogami przez co niemal z każdej pozycji potrafił dokładnym dośrodkowaniem obsłużyć napastnika swojej drużyny. Wraz z Jurgenem Klinsmannem i Lotherem Matthäusem ,Breme tworzył niezwykłe trio które stanowiło o sile Interu w latach 1988-1992. Czasy te były bardzo udane dla zespołu Nerazzurrich ,Brehme między innymi zdobył Scudetto w 1989 roku oraz Puchar UEFA dwa lata później.

Po sukcesach w Serie A niemiecki stoper dost±pił zaszczytu reprezentowania dawnych Niemiec Zachodnich na Mistrzostwach Świata które były rozgrywane ...we Włoszech. Jak się później okazało boiska w Italii wyraĽnie służyły Niemcowi ponieważ cały turniej był dla niego niezwykle udany .Brehme strzelił trzy bramki w tym jedn± zwycięsko w finale z Argentyną która dała Niemcom tytuł Mistrza Świata.

Brehme odszedł z Interu po zakończeniu sezonu w 1992 roku ,wrócił do ojczyzny i tam kontynuował przygodę w futbolem w Bayernie Monachium i Kaiserslautern. Piłkarską karierę zakończył w 1998 roku w wieku 37 lat.

Reklama