Yann M'Vila

90 Yann M'Vila

Pełne imię i nazwisko: Yann M'Vila
Data urodzenia: 29 czerwca 1990
Wiek: 30 lat
Miejsce urodzenia: Amiens
Narodowość: Francja
Pozycja: Pomocnik
Status w Interze: Były piłkarz Interu
Pseudonim:
Wzrost: 183 cm
Waga: 82 kg
Poprzedni klub: Rubin Kazań
Social media:

14

Mecze w Interze

0

Gole w Interze

0

Średnia bramek

1

Fanów

Sezony w Interze (znajdujące się w naszej bazie*)

Sezon Mecze N
2014-2015 14 0 0 780' 0 0 6.18

Aktualności o zawodniku

  Zobacz więcej wpisów o tym graczu

Opis zawodnika

Pierwsze kroki jako piłkarz stawiał w Sains-Saint-Fussien, skąd w 1999 przeniósł się do Amiens, by następnie grać w Mantes i Rennes. To właśnie w tym ostatnim francuskim klubie, młody Yann M'Vila wyrobił sobie markę.

W Rennes zaliczył 150 spotkań i zdobył 4 gole, po czym w 2013 roku przeniósł się do Rubinu Kazań. W lipcu 2014 po długich negocjacjach został zawodnikiem Interu Mediolan na zasadzie wypożyczenia z zobowiązaniem do wykupu po upływie roku.

Od zawsze doceniano jest znakomite umiejętności defensywne i siłę fizyczną. Najczęściej wystawiano go na pozycji defensywnego pomocnika, z racji jego ogromnej pracowitości na boisku. Znany jest również z niezłego pytania i dobrego przeglądu pola gry. Dzięki swojej grze, we Francji porównywany był do Patricka Vieiry i Claude Makelele. Może być również wykorzystywany jako głęboki play-maker lub zawodnik typu "box to box" co często miało miejsce w reprezentacji Francji prowadzonej przez Laurenta Blanca. Jeden z jego byłych trenerów mówił o nim: - Czyta grę jak Makelele, wygląda jak Vieira i podaje jak Yaya Youre.

W 2012 roku zawodnik został ukarany karą uniemożliwiającą mu występy w reprezentacji przez 20 miesięcy. Kara upłynęła 30 czerwca 2014 roku. Z jej powodu M'Vila nie był brany pod uwagę w kontekście powołań na Mistrzostwa Świata w Brazylii. Powodem było wyjście na miasto i do klubu nocnego razem z kolegami podczas zgrupowania reprezentacji U-21 przed meczem z Norwegią.

Prywatnie Yann jest synem Jeana-Elvisa, który pochodzi z Demokratycznej Republiki Kongo. Posiada rodzeństwo: dwie młodsze siostry i brata Yohana, który również jest piłkarzem. Jest żonaty i ma dwójkę dzieci.

W Interze rozegrał zaledwie 14 meczów, po czym klub w styczniu 2015 roku zrezygnował z dalszej współpracy z nim i skrócił jego wypożyczenie.

Reklama