Eugenio Bersellini

Były trener Interu

Data urodzenia: 10 czerwca 1936
Wiek: 86 lat
Miejsce urodzenia: Borgotaro
Narodowość: Włochy

207

Meczów

92

Zwycięstw  (44.44%)

80

Remisów  (38.65%)

35

Porażek  (16.91%)

Pracował w sezonach

Opis postaci

Nazywany był "Żelaznym sierżantem" ze względu na twardą trenerską rękę i zasady w kwestiach sposobu jego pracy. Był bardzo wymagającym trenerem, u którego piłkarze musieli się zawsze solidnie napracować. Wówczas z "Wielkiego" Interu, gdy przyszedł do klubu w 1977 roku był tylko Giacinto Facchetti. Ze znanych graczy występował również Alessandro Altobelli czy Beppe Baresi. W pierwszym sezonie pracy Bersellini zdobył z Interem Coppa Italia, w lidze Inter zajął 5. miejsce. Kolejny sezon to 4. miejsce w lidze i żadnych trofeów. Zespół Interu był wówczas młody i prawdopodobnie jeszcze zbyt mało doświadczony by uniknąć wahań formy, wzlotów i upadków.

Dopiero w trzecim sezonie pracy Berselliniemu udało się osiągnąć z Interem coś naprawdę istotnego: Mistrzostwo Włoch. Wszystko dzięki cierpliwości, by młode talenty dojrzały.

W sezonie 1980-1981 Inter zajął z Bersellinim na ławce 4 miejsce, zaś w Pucharze Europy odpadliśmy dopiero w półfinale. Ostatnim sezonem pracy Berselliniego był sezon 1981-1982, wówczas Inter zajął w lidze dopiero 5 miejsce, natomiast udało się wygrać Puchar Włoch. W Pucharze UEFA Inter odpadł szybko, już w 1/16 finału.

Reklama