Primavera: Czas na półfinały barażów!

2 maja 2013 | 13:34 Redaktor: Giacomo Kategoria:Akademia

W Sobotę 4 maja o godzinie 15 będą rozgrywane półfinały barażów play-off, które skreślą dwa zespoły walczące o awans do najlepszej ósemki Trofeo G. Facchetti.

Dwa z czterech zespołów walczących w barażach dołączą do szóstki Juventus, Fiorentina, Atalanta, AC Milan, Lazio i Catania. Te zespoły, układem w tabeli po sezonie zasadniczym zostały zakwalifikowane bezpośrednio. Do tego grona będzie chciał dołączyć Inter Mediolan, Torino, Chievo Werona oraz Palermo. Uda się tylko dwójce z wymienionych klubów.

W poprzedniej rundzie piłkarze Bernazzaniego bez większych problemów uporali się z AS Romą prowadzoną przez ojca Daniele De Rossiego - Alberto. Nerazzurri co prawda nie są już maszyną do wygrywania, tak jak w zeszłym sezonie, ale są faworytami, aby przejść do końcowego etapu turnieju. Na szczególną uwagę zasługują tacy gracze jak Di Gennaro, Knudsen, Olsen, Belloni, Colombi, Gabbianelli, Terrani, Bocar oraz kilka innych talentów.

Najpierw jednak trzeba będzie pokonać Torino. Zespół Il Toro zakończył sezon zasadniczy na trzecim miejscu za kuzynem z Turynu - Juventusem, oraz za Fiorentiną. W Poprzedniej rundzie turyńczycy wyeliminowali Genoe w meczu pełnym zwrotów akcji. Torino nie jest słabą drużyną, aby pokonać ten zespół trzeba będzie wybiegać sobie zwycięstwo. W składzie straszyć będzie 19-letni Diop, który zaliczył kilka epizodów w pierwszej drużynie, a w Primaverze strzelił aż 5 bramek w 6 meczach. Należy zwrócić też uwagę na jego partnera Gyasiego oraz bramkarza Gomisa. To bardzo ciekawi piłkarze i chłopcy Bernazzaniego muszą uważać, aby nie zlekceważyć zespołu il Granata.

W innym półfinale Palermo które w poprzedniej rundzie wyeliminowało Cesene zmierzy się z Chievo Weroną, które dość sensacyjnie dało srogą lekcje Napoli ogrywając je 4-2. Praca zespołu z Werony jest godna podziwu, jednak to Sycylijczycy są faworytem spotkania.

Inter i Palermo na papierze są zdecydowanie najmocniejsze, ale trenerzy (odpowiednio Bernazzani i Ruisi) doskonale wiedzą, że w pucharowym wyścigu wszystko może się zdarzyć. W sobotnie popołudnie cztery zespoły będą walczyć o upragnione finały, pozostaną tylko dwa!

Źródło: calciomercato.com / legaseriea.it

Polecane newsy

Komentarze: 1

Pawel1992

Pawel1992 2 maja 2013 | 14:30   

walczyć o zwycięstwo niech chociaż młodzież wygra.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich