Samir ocenia kolegów po fachu

25 kwietnia 2014 | 14:17 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Wywiady

Włoska piłka nie może narzekać na brak potencjalnych kandydatów do zastąpienia w przyszłości Gianluigiego Buffona. W ostatnim czasie najgłośniej mówi się na temat Simona Scuffeta z Udine, który próbkę swoich umiejętności pokazał m.in. w meczu przeciwko Interowi. W rozmowie z Corriere dello Sport o ocenę nowej generacji bramkarzy w Serie A poproszony został Samir Handanović:

- Scuffet? Zaraz za nim znajduje się Meret Alex, który jest od niego jeszcze rok młodszy i posiada ogromny potencjał. Scuffet udowodnił już, że jest silny zarówno z technicznego punktu widzenia, jak i psychicznie. Teraz jednak wszystko zależy od tego jak będzie się rozwijał. Jest zdecydowanie za wcześnie, by dokonywać ostatecznych sądów.

Niektórzy twierdzą, że może pojechać na Mistrzostwa Świata w roli trzeciego bramkarza.

- Z mojej strony mogę życzyć mu jedynie wszystkiego najlepszego. Jednakże ja bardziej stawiałbym na innych zawodników, którzy mają już pewne obycie w kadrze.

Inter za to ma w swoich szeregach Bardiego.

- Włoska szkoła bramkarska produkuje mnóstwo obiecujących golkiperów. Na myśl przychodzą mi także Perin, Brignoli, Leali, Cranio. Oni wszyscy muszą jeszcze udowadniać swoją wartość i rozwijać się, także pod względem psychicznym i mentalnym.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 1

Hagaen

Hagaen 26 kwietnia 2014 | 16:35   

Nowa generacja bramkarzy Włoskich wygląda o wiele lepiej niż obecna, która ma mało nazwisk, niestety. Oby młokosy pokazały swoją wartość i jeden niech gra dla Interu!


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich