Zamorano: Ciągle jestem Interistą

17 czerwca 2014 | 23:40 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Turniej o Mistrzostwo Świata to doskonała okazja do spotkania z wieloma bohaterami sprzed lat. Dla kibiców Nerazzurrich kimś takim bez wątpienia był Ivan Zamorano. Popularny Bam Bam w wywiadzie dla FcInterNews.it wspominał czas spędzony w Interze, a także pokusił się o wytypowanie faworytów do wygrania Mundialu:

- Po odejściu z Interu spędziłem 2 lata w Meksyku, a następnie przez 6 miesięcy byłem zawodnikiem Colo-Colo w Chile, który jest moim ulubionym klubem w Ameryce Południowej. Później postanowiłem pożegnać się z futbolem i otworzyć swój własny biznes. Zajmuje się sportem, zdrowiem i edukacją. Pracuję również na Uniwersytecie.

- Ciężko wybrać mi ten jeden, najpiękniejszy dzień podczas pobytu w Interze. Niech będzie noc w Paryżu, czyli finał Pucharu UEFA z 1998 roku w którym udało mi się odegrać znaczącą rolę. Tak to jest mój wybór. Jestem wdzięczny wszystkim klubom w których grałem, jednak z Interem łączy mnie szczególna więź. Ma to związek z niesamowitymi kibicami. Dziękuję Massimo Morattiemu za te 5 lat spędzonych w Mediolanie. Za każdym razem kiedy wracam do Włoch fani sprawiają, że czuję się jak w domu.

- Mimo, że odszedłem już wiele lat temu to czuję się jakbym nadal był graczem Interu. Nie spotkałem się z czymś takim ani w Madrycie, ani nawet w Colo-Colo. Pamiętam uroczystość związaną z moim odejściem. Giacinto Facchetti podarował mi koszulkę z numerem 1 + 8, a fani zgromadzenia na Curva Nord skandowali moje nazwisko. To było niesamowite. Płakałem jak dziecko. Towarzyszyło mi wtedy niesamowite uczucie. Nigdy więcej czegoś takiego nie przeżyłem. Najbardziej ubolewam nad tym, że nigdy nie pracowałem dla Interu (śmiech).

- Jeżeli Brazylia nie zdobędzie Mistrzostwa to będzie to dla wszystkich spora niespodzianka. To główni faworyci, jednak są jeszcze Hiszpanie, Niemcy, Argentyńczycy i Włosi. Liczyć mogą się również reprezentacje Chile i Kolumbia. Możesz mówić co chcesz jednak jeżeli nie wygrywasz to pozostaje po tobie jedynie koszulka którą nosiłeś. Mam nadzieję, że moi rodacy sprawią niespodziankę.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 4

Darkos

Darkos 17 czerwca 2014 | 23:45   

1+8 = Bam Bam!

Piotrekfci

Piotrekfci 18 czerwca 2014 | 08:42   

FORZA MISTRZU !!! INTERISTA FOREVER !!!

Matt1

Matt1 18 czerwca 2014 | 17:28   

legenda bez konca. Forza 1+8


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich