Milito: Mauro jeszcze otrzyma powołanie

21 lutego 2017 | 11:27 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Diego Milito udzielił wywiadu, w którym poruszył wiele kwestii związanych z Interem. Między innymi mówił o doświadczeniu w mediolańskim klubie, Simeone, Lidze Mistrzów oraz nowej roli Zanettiego.

O Simeone:
Czapki z głów za to, co zrobił z Atletico. Wygrał La Ligę, rozegrał dwa finały Ligi Mistrzów. Zaszczepił w drużynie mentalność, konkurencyjność i głód. Atletico straciło wielu zawodników, których udało się zastąpić. To dało jeszcze większą wartość.

Komentarz do ewentualnego kontraktu Simeone z Interem:
Nie wiem kiedy, ale myślę, że będzie się działo. Nie jestem jasnowidzem, ale Simeone zna Inter i włoską piłkę. Nie mam wątpliwości, że drogi Simeone i Interu kiedyś się przetną.

Wspomnienia z 2010 roku i Mourinho:
Przeprowadziłem wiele rozmów i najczęściej Inter jest kojarzony z meczów z Barceloną. Graliśmy jednak z Chelsea, CSKA, czy Bayernem w finale. Były to drużyny mistrzów krajów. Mieliśmy okazję po czterdziestu pięciu latach ponownie wygrać Ligę Mistrzów. W zasadzie graliśmy czterema napastnikami, ja, Eto'o, Pandev i Sneijder. Gdzie obrona? Trener wiedział co robi. Był wówczas niezwykle spokojny. Graliśmy o Ligę Mistrzów, a on przygotował grę w najlepszym wydaniu.

Inni trenerzy:
Od każdego czegoś się nauczyłem. Bielsa był dla mnie jednym z najlepszych, ponieważ wiele mnie nauczył. Oczywiście Mourinho był bardzo ważny. Victor Fernandes w Saragossie, Gasperini i inni.

Icardi w reprezentacji:
Icardi ma poziom krajowy. 23 bramki w zespole takim jak Inter to wyraźny sygnał, że daje z siebie maksimum. Jest jednak Dybala, Higuain, Aguero... Mauro musi czuć się komfortowo. Jest młody, jeszcze otrzyma powołanie.

Zanetti w komitecie organizacyjnym FIFA:
Zanetti jest wiarygodny, niezawodny, zdolny i uczciwy. Wartości te są bardzo ważne w dzisiejszym futbolu. Nie każdy ma takie cechy. Cieszę się, że ludzie tacy jak Zanetti współpracują z FIFA.

Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich