Interesy Interu i Atalanty

15 maja 2018 | 09:22 Redaktor: Luca Bobo Kategoria:Ogólna

Działacze Interu Mediolan oraz Atalanty Bergamo mogą wkrótce po raz kolejny usiąść wspólnie do stołu, w celu omówienia ewentualnych transferów pomiędzy oboma klubami.

W niedzielę dyrektor sportowy Interu, Piero Ausilio był w Bergamo, aby obejrzeć mecz pomiędzy Atalantą, a AC Milanem. Celem tej wyprawy była obserwacja trzech zawodników Nerazzurrich: Josipa Ilicicia, Musa Barrow oraz Bryana Cristante. Spoglądając na dobre relacje pomiędzy właścicielami obu klubów, można przypuszczać, że negocjacje w sprawie tych trzech zawodników przeprowadzone zostaną w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Atalanta jest zainteresowana brazylijskim obrońcą Interu, Dalbertem. Ten jednak mógłby zostać jedynie wypożyczony do innego klubu. Włoskie media informują, że Inter mógłby włączyć w transakcje kilku zawodników Primavery. Corriere dello Sport donosi, że na tej liście znajdują się: Jens Odgaard, Nicolo Zaniolo, Andrea Pinamonti, Zinho Vanheusden oraz Federico Valietti.

Rozmowy w sprawie Cristante rozpoczęły się już w styczniu, ale tak na prawdę właściciel Atalanty, Antonio Percassi, nie był zainteresowany sprzedażą swojego gracza. Zainteresowanie zawodnikiem wykazywały również AS Roma oraz Juventus Turyn. Działacze Atalanty wyceniają młodego Włocha na 30 mln euro.

Bryan Cristante nie wydaje się być jednak priorytetem dla Piero Ausilio. Włoch zainteresowany jest w pierwszej kolejności Josipem Iliciciem, który byłby idealnym kandydatem na pozycję trequartisty. Dario Baccin, prawa ręka dyrektora sportowego Interu, zna bardzo dobrze rozgrywającego zespołu Atalanty z czasów wspólnej pracy w Palermo. 

Ostatnim piłkarzem zespołu z Bergamo, którym interesuje się Inter, jest Musa Barrow. Pozyskanie wychowanka Atalanty będzie najtrudniejszym zadaniem dla Ausilio i Baccina z uwagi na duże zainteresowanie ze strony wielu europejskich klubów.

Źródło: fedenerazzurra.net

Polecane newsy

Komentarze: 7

Niko

Niko 15 maja 2018 | 09:26   

Ilicic fajna opcja na ławkę, ale jedynie na ławkę...

Lambert

Lambert 15 maja 2018 | 10:07   

Ja w Pinamontiego już przestałem wierzyć jak zobaczylem jak wszedł z ławki w którymś tam meczu i literalnie nie było typa na boisku. A z tej trojki z Atalanty jedynie Barrow godny uwagi

Wiktor

Wiktor 15 maja 2018 | 10:12   

Jak to w życiu bywa i widać na załączonym obrazku - statystyki to nie wszystko! A wystarczyło włączyć TV.

shakurspeare

shakurspeare 15 maja 2018 | 10:58   

Lambert jak mozna oceniac mlodzika po jednym meczu? XD

inter00

inter00 15 maja 2018 | 11:29   

Dalberta to trzeba zostawić żeby był rezerwowym a nie nowy kontrakt dla Santona

Nerazzurri86

Nerazzurri86 15 maja 2018 | 13:49   

Cristante nie jest zły, Barrow ciekawy za to ilicic już 30 lat ma.

Luk

Luk 15 maja 2018 | 22:14   

Ilicić za Valero + Santon + dwóch juniorów z prawem odkupu. To mogłoby przejść.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich