Gavioli uratował trzy punkty

12 stycznia 2019 | 13:55 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Akademia2 min. czytania

Inter pokonał Atalantę w bardzo trudnym pojedynku ligowym. Lider Primavera 1 TIM z Bergamo nie poradził sobie z entuzjazmem i wolą zwycięstwa podopiecznych Armando Madonny.

Goście uzyskali prowadzenie po trafieniu Piccoli w 49' minucie. Wiarę w korzystny rezultat przywrócił zespołowi niespodziewanie bramkarz. Dekić obronił karnego w wykonaniu Colpaniego, czym natchnął zespół do zdwojonych wysiłków w walce z faworyzowanymi gośćmi. Na efekty nie trzeba było długo czekać, najpierw przewagę Atalanty w 64' zneutralizował Persyn, a dziesięć minut później sprytnym uderzeniem głową popisał się Gavioli. Asystę w tej akcji zaliczył strzelec pierwszej bramki dla Interu. Rezultat nie zmienił się już do końcowego gwizdka i Nerazzurri mogli się cieszyć z trzech punktów i ligowego zwycięstwa.

Skrót meczu można obejrzeć po kliknięciu tutaj.

Inter U-19 zajmuje na półmetku rozgrywek piątą lokatę za Atalantą, Torino, Fiorentiną i Juventusem, do lidera traci obecnie osiem punktów. Najlepszym snajperem Nerazzurrich jest Adorante z dziewięcioma bramkami na koncie, które dają mu trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej strzelców. Rewelacją rozgrywek jest Vincenzo Millico z Torino, który od początku sezonu zaliczył aż dziewiętnaście trafień, zaraz za nim znajduje się Zan Celar z Romy z szesnastoma golami.

INTER 2-1 ATALANTA
Bramki: Piccoli 49’ Persyn 64’, Gavioli 74’.

INTER: 1 Dekic; 2 Zappa, 4 Nolan, 6 Rizzo, 3 Colombini (70' Grassini 13); 8 Roric (56' Gavioli 18), 5 Pompetti (70'  Burgio 16), 10 Schirò (83' Mulattieri 19); 7 Persyn; 9 Adorante, 11 Salcedo (83'  Esposito 20)
Rezerwowi: 12 Pozzer, 21 Stankovic, 14 Van Den Eynden, 15 Ntube, 17 D'Amico, 22 Vergani
Trener: Armando Madonna

ATALANTA: 1 Carnesecchi, 2 Zortea, 3 Girgi (80' Traore Diallo 23), 4 Delprato, 5 Okoli Memeh, 6 Guth (90' Babbi 19), 7 Peli, 8 Colpani, 9 Piccoli, 10 Cortinovis (69' Da Riva 15), 11 Cambiaghi ('80' Colley 18)
Rezerwowi: 12 Piccirillo, 13 Bencivenga, 14 Brogni, 16 Capanna, 17 Gyabuaa, 20 Nivokazi, 21 Pina Gomes
Trener: Massimo Brambilla