LionRock coraz bliżej Interu

24 stycznia 2019 | 12:02 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Kolejne żródła potwierdzają, Eric Thohir odsprzeda swoje udziały gigantowi z Hong Kongu. Współwłaścicielem Interu zostanie fundusz inwestycyjny należący do Daniela Kar Keung Tseunga, jednak prasa sugeruje, że to nie on będzie końcowym akcjonariuszem.

Wiadomo, że spotkanie w tej sprawie odbędzie się już w lutym. Znamy kwoty, które wchodzą w rachubę. LionRock Capital wyłoży 150 mln euro za 31,05% akcji Erica Thohira. Nie jest tajemnicą, że LionRock ma wiele wspólnych interesów z Suning Group. Nowością w całej sprawie są spekulacje dziennikarzy, odnośnie docelowego właściciela udziałów.

Według Il Sole 24 Ore cała transakcja to część planu ze strony włodarzy Suning, którzy najpierw chcą wykluczyć Thohira, za pośrednictwem zaprzyjaźnionego konsorcjum, po czym przejąć finalnie całość akcji. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak szybko chińczycy weszliby w posiadanie całego pakietu oraz w jaki sposób rozliczony zostałby ostatni etap transakcji. Dróg jest wiele, ze względu na mnogość wspólnych interesów obydwu korporacji. Jeśli to prawda, rozwiązanie wydaje się logiczne, bowiem Suning już od dawna nie może dojść do porozumienia z obecnym współwłaścicielem.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich