Nowy stadion na sezon 2022/23

21 czerwca 2019 | 15:22 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Inter i Milan zmierzają w kierunku budowy nowego stadionu. Jeszcze w czerwcu do Urzędu Miasta zostanie złożony wniosek o budowę obiektu.

Wspólna grupa pracowników obu klubów, kończy kompletowanie dokumentacji niezbędnej do wniosku, w tym także projektu i planu zagospodarowania terenu. Jeśli wszystko będzie prawidłowe, budowa może rozpocząć się pod koniec przyszłego sezonu. Przewidywany koszt powinien wynosić około 700 milionów.

Część stadionu będzie poniżej poziomu. Ma to ograniczyć wizualny wpływ na okolicę. Prace nad budową nowego obiektu mają zająć około dwóch/trzech lat. Miałby by gotowy na sezon Serie A 2022/23.

Pomysł remontu Stadio Giuseppe Meazza został odrzucony. Powodem są względy logistyczne i ekonomiczne. Ewentualna przebudowa ograniczyłaby miejsca do 40-45 tysięcy, co nie jest wystarczające na frekwencję Interu i Milanu.

Nowy projekt uwzględnia obszar, który ma być zagospodarowany na biura obu klubów, powierzchnie handlowe, czy muzea. Włodarze muszą podjąć decyzję,

Źródło: Repubblica

Polecane newsy

Komentarze: 4

Rahi

Rahi 21 czerwca 2019 | 15:27   

Myślę, że może to być zagrywka-szantaż. Dozorca mediolanu nie chce współpracować, to pokażą mu wizję samotnego i opuszczonego GM. Z wszelkimi kosztami po stronie miasta.

Ilfenomeno

Ilfenomeno 21 czerwca 2019 | 21:48   

Ktoś wie czy ten nowy obszar będzie kupiony przez kluby od miasta czy będą coś płacić miastu za ten teren?

Aneta Dorotkiewicz

Aneta Dorotkiewicz 21 czerwca 2019 | 23:05   

Wcześniej informowano, że miasto ma się dołożyć, bo to będzie obiekt obejmujący również ogólnodostępne tereny miejskie (okolice stadionu - miejsca rekreacji), ale chyba miałoby to być w ramach dotacji do budowy, więc nie mieliby "udziałów". Ostatnio własność przypisuje się klubom, więc chyba tylko one będą mieć z tego kasę. Ogólnie temat rzeka i nie wiadomo, kiedy to się skończy.

Lethal Doze

Lethal Doze 22 czerwca 2019 | 20:15   

Trzeba posmarować gdzie trzeba, a gdzie się nie da wysłać chińską mafię i "amerykańskich" prawników


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich