Evergrande zastąpi Pirelli?

17 września 2019 | 18:24 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Jindong Zhang przebywa od wczoraj w Mediolanie, a każdy ruch właściciela Interu jest pilnie śledzony przez włoskie media. Kulminacją krótkiej wizyty na Półwyspie Apenińskim będzie udział w wieczornym starciu ze Slavią Praga, lecz wcześniej nie brakowało czasu na rozmowy na szczeblu biznesowym. Jakie będą ich skutki?

Według raportów przedstawionych przez Corriere dello Sport, właściciel Suning Group zjadł wczoraj obiad z Panem Xi Jiayinem, a więc założycielem i prezesem Evergrande Group, drugiej największej firmy deweloperskiej w Chinach. Rozmowy miały dotyczyć rzekomo zacieśnienia współpracy i ewentualnej inwestycji w klub rodziny Zhang. Włoskie media spekulują, że Evergnade mogłoby zająć miejsce Pirelli na koszulkach Nerazzurrich. 

Logo Pirelli nierozerwalnie kojarzy się z Interem od 1995 roku, lecz coraz częściej powraca temat zerwania z wieloletnią tradycją. Powody mają swoje podłoże oczywiście w kwestiach finansowych, bowiem obowiązująca umowa sponsorska (kończy się w 2021 roku) gwarantuje czarno-niebieskim przychody w wysokości tylko 13 mln euro + bonusy na sezon. 

Źródło: Corriere dello Sport

Polecane newsy

Komentarze: 2

Maciej Pawul

Maciej Pawul 17 września 2019 | 19:48   

Brzmi obiecująco. (edycja 2019.09.17 19:48 / Maciej Pawul)

Ronaldo

Ronaldo 17 września 2019 | 21:59   

Kibicuję Interowi od 1998 roku i nie wyobrażam sobie koszulek bez Pirelli. To już stały element Interu. Choć wiele wskazuje na to, że tu nie ma sentymentów.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich