Conte: Musimy zacisnąć zęby

5 grudnia 2019 | 19:12 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

W przeddzień meczu z Romą, Antonio Conte skomentował najbliższe spotkanie, a także odpowiedział na pozostałe pytania dziennikarzy. Trener odniósł się między innymi do Lautaro Martineza, Matteo Politano i Radji Nainggolana.

- Mecz z Romą to dla nas wyzwanie. To trudny przeciwnik, ale musimy myśleć o sobie i robić to, co do robimy. Przygotowujemy się i będziemy musieli pokonać trudności oraz być precyzyjnym.

- Lautaro? Nie podoba mi się to, że ciągle mówimy o jednym zawodniku. Musimy wziąć pod uwagę cały zespół i to, co robią. Lautaro jest młodym facetem, który dużo pracuje i cały czas rozwija. Chciałbym jednak, byście mówili o wszystkich, by nie lekceważyć innych graczy.

- Myślę, że Fonseca okazuje się być dobrym trenerem także we Włoszech. Zrobił dobrą robotę na Ukrainie. Serie A jest taktyczna i trzeba ją analizować. Kiedy tutaj jesteś, zdajesz sobie sprawę z różnicy. Fonseca jest dobry w przekazywaniu swojego pomysłu i kształtowaniu zespołu. Myślę, że ma się dobrze. Musimy pogratulować tym, którzy zorganizowali dużą kadrę Romy z wieloma młodymi piłkarzami.

- Jeśli o nas chodzi, musimy dotrzeć do przerwy świątecznej z możliwie najlepszym wynikiem. Po przerwie odzyskamy niektórych zawodników. Na ten moment mamy jednak przed sobą cztery ważne mecze i musimy zacisnąć zęby, trzymać kciuki i dotrzeć do świąt w najlepszy sposób, jak to możliwe.

- Rozmowy z Tottim były. Zadzwonił do mnie i rozmawialiśmy o możliwości przejęcia Romy. Następnie dokonałem oceny, w bardzo racjonalny sposób. Nie było wtedy mowy o Interze. W ogóle nie było innych zainteresowanych zespołów. Przeanalizowałem propozycję i postanowiłem ją odrzucić. To nie był ten moment.

- Matteo Politano jest częścią ekipy. Jest piłkarzem o innych cechach niż reszta. Dobrze radzi sobie w rywalizacji jeden na jeden. Jest graczem, którego zawsze biorę pod uwagę. Szukam najlepszych rozwiązań dla zespołu.

- Mam wielką sympatię do Nainggolana. Kiedy trenowałem Chelsea, chciałem go mieć w swojej drużynie. On o tym doskonale wie. Uważam, że najlepszym wyborem dla niego było udanie się do Cagliari. Musisz dokonać głębokiej analizy w wielu sytuacjach i zrozumieć, gdzie możesz się rozwinąć. Nie miałem wątpliwości, że w Cagliari poradzi sobie doskonale.

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 4

inter00

inter00 5 grudnia 2019 | 19:43   

Teraz tak łatwo odrzucony Radja przydałby się niesamowicie. Jedyny zawodnik, którego oddania żałuje

KawaOpole

KawaOpole 5 grudnia 2019 | 23:26   

Ninja wracaj rozjebiemy Jufe razem.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich