Morten Olsen: Teraz czas na Eriksena

29 stycznia 2020 | 07:29 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Wywiady

Serdeczny przyjaciel Włodzimierza Lubańskiego, były selekcjoner reprezentacji Danii, Pan Morten Olsen, w rozmowie z La Gazzetta dello Sport, wypowiedział się na temat transferu Christiana Erikena do Interu. Oto najciekawsze fragmenty jego wypowiedzi:

- Nie jestem zdziwiony. Po kilku latach problemów, Inter wraca na wysoki poziom. Mają świetnego trenera w postaci Conte, ambitny plan, czego potwierdzeniem jest skupienie się na Eriksenie. Christian może grać w formacji 3-5-2 i 4-3-3. Myślę, że to fantastyczny piłkarz i napastnik taki jak Lukaku będzie bardzo szczęśliwy, że ma go w zespole. To będzie piękny duet. Lukaku jest silny i szybki. Christian jest szybko operuje piłką i szybko myśli. Może strzelać obiema stopami i jest dobry z rzutów wolnych. To ofensywny zawodnik, który może asystować we właściwym czasie. Kane dobrze grał z Eriksenem, teraz czas na Lukaku.

Czy Conte sprawi, że Eriksen stanie się jeszcze lepszy?
- Tak, jestem przekonany, że Antonio da mu szansę gry w najlepszy możliwy sposób. Jako jeden z liderów Interu musi wziąć odpowiedzialność na siebie, ponieważ nie ma już 22 lat. Po sześciu latach w Premier League, jest w szczycie swojej kariery. Nie wiem, czy jest lepszy piłkarz , nie lubię porównać, ale fakt że wiele topowych klubów go chciało wiele znaczy. Teraz może przywrócić Inter na szczyt Europy i Włoch.

Jaką radę byś mu dał?
- Myślę, że Conte da mu wszystkie niezbędne rady. Christian jest inteligentny, skromny. Zarówno na boisku, jak i poza nim. To normalny facet, jestem pewny że Włosi poznają wielkiego piłkarza i człowieka. Pamiętam, że w latach 90, Włosi mieli najlepszych graczy w swojej lidze Serie A i teraz mogą wrócić na ten poziom. Juve jest w czołówce klubów Świata, posiadanie Ronaldo podwyższa poprzeczkę i przyprowadza wiele fanów na stadion. Teraz czas na Eriksena.

Źródło: gds

Polecane newsy

Komentarze: 1

nwk

nwk 29 stycznia 2020 | 09:45   

Pewnie, że Duńczycy się cieszą. Ericksenw rytmie meczowym jest im potrzebny na ME.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich