Conte: Remis byłby sprawiedliwszy

12 lutego 2020 | 23:54 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Po końcowym gwizdku, Antonio Conte był wyraźnie zniesmaczony defensywnym nastawieniem drużyny Napoli. Szkoleniowiec Interu miał jednak świadomość, że jego podopieczni powinni lepiej zareagować na taktykę przybraną przez rywali. 

- Napoli przyjechało zagrać bardzo defensywny mecz, w którym Dries Mertens krył Marcelo Brozovicia i wszystkie przestrzenie były zamknięte. Czasem musimy być szybsi w wymianie piłki i szukaniu sytuacji jeden na jeden, co mogliśmy robić lepiej. W każdym razie gratuluję rywalom, ponieważ ich taktyka okazała się skuteczna i wygrali. 

- Derby zabrały nam dużo energii, zarówno fizycznej, jak i przede wszystkim psychicznej. Dokonałem pięciu zmian w podstawowym składzie, aby wprowadzić nieco świeżości, lecz Napoli pokonywało już Juventus, Lazio oraz Liverpool, więc tej ekipie nie brakuje jakości. Powiedziałbym, że po Juventusie, Napoli dysponuje najbardziej imponującym składem w Serie A. 

- Mian zagrał ostatnio ofensywniej, z otwartymi przestrzeniami z obu stron. Dzisiaj nie było wolnych miejsc, ponieważ Napoli grało bardzo taktycznie. Gennaro Gattuso sprytnie cofnął się, czekał i liczył na kontry. Mieliśmy swoje szanse i remis byłby dobrym rezultatem. Kiedy gracz z tak defensywnie usposobionym rywalem, musisz szybciej operować piłką i szukać wolnych przestrzeni. Rywale zagęszczali pole gry. 

- Jesteśmy na początku naszej drogi, więc jeśli niektórzy stawiają znak równości z zespołem, który przez lata znajdował się w czołówce, to mówię, że jesteśmy jeszcze daleko i musimy wykorzystywać takie porażki, aby się rozwijać. Eriksen z pewnością jest jakościowym graczem. Musi na nowo przyzwyczaić się do pewnej intensywności, ponieważ w ciągu ostatnich sześciu miesięcy nie grał zbyt wiele.  

Źródło: Rai Sport

Polecane newsy

Komentarze: 5

inter00

inter00 13 lutego 2020 | 08:50   

Napoli się nas po prostu bało, pressing tylko na własnej połowie, praktycznie zero gry koronkowej, same kontry. Jednak wygrali wiec cóż, taktyka się sprawdziła. Druga sprawa to to, że nasi gracze zagrali bardzo słabo. Liczę że z Lazio będzie dużo lepiej

2osiem

2osiem 13 lutego 2020 | 10:38   

Napoli się bało? Po prostu zestawili swoje możliwości ze słabymi punktami Interu i idealnie wykorzystali kalendarz, który wymusił grę na niższej intensywności. Wbrew pozorom Inter nie ma zbyt wielu mocnych punktów, a do tego Conte jest bardzo przywiązany do stosowanych rozwiązań taktycznych, więc zespołowi który reprezentuje odpowiednią jakość (nawet jeżeli jest w kryzysie), dosyć łatwo jest się przygotować na określony styl gry. Tutaj kluczowy na pewno był kalendarz, bo z uwagi na nadchodzące spotkania, nikt nie mógł wypruć z siebie flaków.

TheClear

TheClear 13 lutego 2020 | 10:52   

Nie udalo sie, trudno. Napoli chce honor uratować tym Pucharem. Po dziesięciu minutach zacząłem przeklinać, że to co robiło Napoli bylo przygotowane na treningach i wyćwiczone pod ten mecz, i to nie w jednym tygodniu!!!! Conte wie, że wygrał Gattuso, więc w rewanżu gra będzie inna. Tak sądzę. Musi go czymś zaskoczyć.

maestro84

maestro84 13 lutego 2020 | 12:19   

Problem w tym, że rewanż jest 4 dni po meczu z Juve...

wróbel1908

wróbel1908 13 lutego 2020 | 14:23   

Jeżeli do meczu z Napoli wygrają wszystkie mecze w tym z Lazio i Juve to mogą poświęcić puchar xD


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich