22 zespoły w Serie A w kolejnym sezonie?

10 marca 2020 | 17:48 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Trwają dyskusje nad możliwymi scenariuszami, jeśli tegoroczne rozgrywki Serie A zostaną definitywnie odwołane. Według La Repubblica rozważany jest nowa opcja, która pomogłaby rozwiązać problem i w drodze wyjątku pozwoliłaby na grę w pierwszej lidze większej liczbie zespołów.

Odwołane mecze wymagają już teraz zmiany harmonogramu, czas ucieka, a cała sytuacja z koronawirusem jest całkowicie nieprzewidywalna. Wiele wskazuje na to, że bieżący sezon zostanie po prostu odwołany. Władze Serie A rozważają rozwiązania, które w tej sytuacji zrobią krzywdę możliwie małej liczbie zespołów.

W ten sposób narodziła się idea dopuszczenia do pierwszoligowych rozgrywek 22 drużyn. W tej sytuacji Lecce, SPAL i Brescia pomimo najmniejszego dorobku punktowego nie zaliczyłby spadku. Do topowych rozgrywek dołączyłyby za to dwa najlepsze zespoły Serie B, tak jak miało to miejsce dotychczas. Wciąż jednak brak pomysłu na rozstrzygnięcia w kwestii miejsc premiowanych grą w europejskich pucharach i sposobu na wyłonienie tegorocznego mistrza.

Raport informuje również, że jeśli Mistrzostwa Europy zostaną odroczone, to pozostanie wówczas dość czasu na dokończenie rozgrywek ligowych latem. Przyszłość Euro 2020 jest obecnie nieznana.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich