Balde: Nie tęsknię za Włochami

11 kwietnia 2020 | 16:00 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Gazzetta dello Sport opublikowała właśnie ciekawą rozmowę z byłym zawodnikiem Interu. Keita Balde opowiadał o zagrożeniach związanych z panującą epidemią i swoich sentymentach, wrócił również do czasów swoich występów we Włoszech.

Koronawirus w życiu Balde

- Tutaj wpływ koronawirusa jest względnie mały, ale mój ojciec i moi bracia są w Barcelonie, a tam sytuacja jest zła, moja matka w Dakarze bardzo się martwi. Jeśli Covid-19 przybędzie z taką siłą do Afryki, będzie to katastrofa. Mówią, że ciepło może odstraszać wirusa, mam nadzieję, że mają rację. Myślę, że planeta Ziemia zrobiła sobie wolne. Na poziomie humanitarnym poszliśmy trochę za burtę. Może ta sytuacja sprawi, że zajrzymy w głąb serca i potrzebujemy tego, aby ogarnąć głowy i docenić naprawdę ważne rzeczy.

Czy piłka nożna wymaga przewartościowania?

- Tak. Nawet w naszym otoczeniu wszystko było przesadzone. Za dużo pieniędzy, szalone wydatki, zwłaszcza biorąc pod uwagę, ile płaciło się jeszcze kilka lat temu za bardzo silnych graczy. Piłka nożna również wymaga regulacji.

Plany na przyszłość

- Trudno przewidzieć. W tej chwili słyszę tak wiele rzeczy, które zmieniają się każdego dnia. Wydaje mi się, że jest wielkie zamieszanie. Oczywiście stoimy w miejscu od miesiąca, a futbol wydaje się być tak daleko.

O Lazio i Interze

- Dobrze wspominam obydwa, zwłaszcza Lazio. Wydawały mi się bardzo silne, szkoda, że ​​wszystko się skończyło. Jest klub, z którym jestem od tylu lat, pozostaje w moim sercu. Inter był zespołem, który wspierałem jako dziecko. Miałem tam krótszy, ale bardzo intensywny okres, strzeliłem gola, który doprowadził do Ligi Mistrzów. Teraz są na początku długiej podróży. Nie możesz myśleć, że wraz z przybyciem Conte wszystko natychmiast się uspokoi. To wymaga czasu, ale droga jest właściwa.

Czy tęsknisz za Włochami?

- Nie, jest w porządku. W ludzkiej skali (Monako - dop. red.) to dobre miasto, uznany klub, szanowana drużyna, jest tu były trener Barcy. Mam jeszcze dwa lata umowy i nie myślę o przyszłości. Powiedziałem to wcześniej, teraz jest to jeszcze bardziej prawdziwe.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 1

inter00

inter00 11 kwietnia 2020 | 17:29   

Robił więcej od Perisicia, gdyby grał zamiast niego być może nie musielibyśmy walczyć o LM do ostatniej kolejki. Zapewne nie zostałby wykupiony i tak bo teraz widać że nie ma dla niego miejsca, jednak pozostawiłby po sobie dużo lepszy wrażenie.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich