Nowa taktyka pod Eriksena?

9 maja 2020 | 18:20 Redaktor: boxingdivision Kategoria:Ogólna

Jak donosi znany włoski dziennikarz sportowy, Gianluca Di Marzio, Antonio Conte rozważa zmianę dotychczasowej taktyki Nerazzurrich. Powodem ma być optymalizacja pozycji Christiana Eriksena, dzięki której Duńczyk mógłby wnosić jeszcze więcej do gry. 

- Jest pomysł, aby zmienić ustawienie Interu na 3-4-1-2, aby Eriksen lepiej czuł się w takiej formacji. Eriksen grając przed samymi napastnikami, a nie w linii pięciu pomocników, grałby na swojej naturalnej pozycji. Wszystko zależy od tego, czy piłkarze Antonio Conte, zarówno obecni jak i potencjalnie nowi, będą umieli zaadaptować się do 3-4-1-2, zamiast 3-5-2 - powiedział Di Marzio w odcinku Speciale Calciomercato l’Originale, prowadzonym przez Sky Sport Italia.

Duńczyk wystąpił do tej pory w ośmiu meczach Interu, licząc wszystkie rozgrywki, notując jedno trafienie oraz jedną asystę. 

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 4

inter00

inter00 9 maja 2020 | 18:34   

Wydaje mi się że zmiana formacji nie jest duża i gracze szybko by się ogarneli, a jeżeli tak by było to warto to zrobić bo po to sprowadziliśmy Eriksena, żeby dowodził i dominował w środku pola.

SINDBADSZYDERCA

SINDBADSZYDERCA 9 maja 2020 | 19:32   

Moim zdaniem dać mu grać wolny elektron... udowodnił to w Ajaxie i Tottenhamie.

2osiem

2osiem 9 maja 2020 | 23:48   

Wolny elektron w 3-5-2 = wpierdol od każdej solidniejszej drużyny.

superofca

superofca 10 maja 2020 | 10:48   

Jeśli będzie grał jak do tej pory, to i tak nie będzie miało znaczenia. Za wcześnie, żeby wyrokować ale mam wątpliwości co do niego.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich