CAMPIONI 2021

 

Cordoba: Lukaku jest niezwykły

10 maja 2020 | 21:25 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

W brytyjskim Daily Mail ukazał się wywiad z Ivanem Cordobą. Kolumbijczyk poruszył m.in. temat napływu piłkarzy z angielskiej Premier League do ekipy Interu Mediolan. Największe wrażenie na byłym defensorze Nerazzurrich wywarł szczególnie jeden zawodnik.

- Lukaku jest niezwykłym graczem. Manchester United nie rozumiał jego potencjału, nawet jeśli ostatni sezon był słaby w jego wykonaniu. Moim zdaniem, on udowadnia wszystkim, że jest prawdziwym mistrzem. Jest zdeterminowany, a Premier League bardzo go rozwinęła. Miałem okazję go poznać, to pozytywny lider w szatni.

- Szkoda, że Manchester United sprzedał Lukaku, ale cieszę się, że kupił go właśnie Inter. Antonio Conte miał fundamentalne znaczenie dla zbudowania jego formy w Mediolanie. Eriksen i Young są znakomitymi zawodnikami. Dodadzą Interowi jakości i determinacji, więc cieszę się, że wybrali właśnie Nerazzurrich.

Cordoba wypowiedział się również w temacie klubowej przyszłości swojego rodaka - Jamesa Rodrigueza:

- Dla nas, dla Kolumbijczyków, najlepszym graczem jest James Rodriguez. Ma wszystko, aby grać na najwyższym poziomie. To zależy tylko od niego. Obecnie jest już w jednym z najlepszych klubów świata, lecz Premier League stanowiłaby doskonałe miejsce docelowe w jego karierze. Zespół, który zdecyduje się na zakup dokonał znakomitego wyboru.

- Samolubnie, mam nadzieję zobaczyć go we Włoszech w barwach mojego Interu. Mam nadzieję, że pewnego dnia zastąpi mnie na Stadio Giuseppe Meazza. 

Źródło: Daily Mail

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich