Bergomi: Miałem koronawirusa

12 maja 2020 | 13:00 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Były kapitan Interu oraz obecnie ekspert telewizyjny, Giueppe Bergomi, wyznał że chorował na koronawirsa. Dowiedział się o tym jednak nie z testu na obecność wirusa, a na obecność przeciwciał.

- Zrobiłem test serologiczny i uzyskałem pozytywny wynik dla przeciwciał IgG i negatywny dla IgM. Na początku marca byłem chory. Miałem problemy z węchem, ale nie z płucami. Teraz szczęśliwie mam przeciwciała, ale wyjaśniono mi że nie jestem w 100% bezpieczny, ponieważ wirus ten się zmienia. Jeśli jednak znów go złapię, będzie to jego lekka wersja. Nie bałem się, ale ciągle było mi zimno. Sądziłem, że to grypa. Jak widać byłem wówczas pozytywny.

- Przyjaciele wówczas żartowali ze mnie i powiedzieli, że za dużo myślę, ale nie czułem się dobrze, byłem obolały, czułem się słabo. Nie mogłem siedzieć, tak bolały mnie plecy, więc ciągle byłem na nogach. Usłyszałem, że lepiej nie brać leków przeciwbólowych. Wkrótce ból ustąpił, ale wszystko trwało od 20 do 25 dni. Teraz czuję się świetnie, znów biegam. Zrobiłem tylko test serologiczny, próbowałem zrobić wymaz, ale powiedzieli że po 30 dniach powinienem już być w porządku.

- Byłem głupcem, zlekceważyłem to. 21 lutego odbyłem ostatnią sesję treningową w Inter Academy i byłem w telewizji. Odkąd jeden z chłopaków miał zapalenie płuc, nie graliśmy. 26 lutego byłem w Neapolu, by skomentować mecz z Barceloną, potem w Perugii, aby obejrzeć mecz z Benevento. Myślę, że to zbyt zlekceważyłem, a miałem wówczas kontakt z wieloma ludźmi.

Źródło: football italia

Polecane newsy

Komentarze: 2

KawaOpole

KawaOpole

13 maja 2020 | 00:32

Czyli Lukaku mówił prawdę..

Sylvvek

Sylvvek

13 maja 2020 | 08:19

myśle że to co mówią media to jedno a to co działo sie tak naprawde to drugie byl juz spory chaos wiec wiele zataili


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich