Zhang: Problemy ekonomiczne Chin są tymczasowe

21 maja 2020 | 12:31 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Jutro w Chinach odbędzie się narodowy kongres, w którym udział weźmie m.in. Jindong Zhang, właściciel firmy Suning oraz Interu Mediolan. Kongres ma dotyczyć kryzysu spowodowanego koronawirusem. Zhang w rozmowie z Securities Times powiedział, że wpływ epidemii na chińską ekonomię jest tylko tymczasowy.

- Suning nadal będzie stopniowo zwiększał swoje inwestycje w infrastrukturę detaliczną, surowce, technologię i logistykę. Epidemia ma największy wpływ na małe, średnie i mikroprzedsiębiorstwa oraz niektóre większe przedsiębiorstwa. Musimy zwiększyć otwartość między firmami, połączyć siły i wzmocnić dzielenie się zasobami oraz integrację siły. Pracując razem przezwyciężymy problemy.

Czy to oznacza, że jako kibice Interu możemy być spokojni o kondycję finansową właściciela? Miejmy taką nadzieję.

Źródło: fcinter1908

Polecane newsy

Komentarze: 5

boxingdivision

boxingdivision 21 maja 2020 | 13:24   

według mnie to akurat mamy szczęście w nieszczęściu ;) nieszczęście, bo pandemia mocno osłabiła Lombardię, szczęście, bo mamy właścicieli z Chin, którzy całkiem dobrze radzą sobie z tym całym Covidem ;)

inter00

inter00 21 maja 2020 | 15:47   

Suning był sparaliżowany tylko przez tydzień, więc raczej nasz właściciel bankrutem nie będzie :)

coalmeluck

coalmeluck 21 maja 2020 | 17:31   

@boxingdivision, calkiem dobrze sobie radza? Najwieksza stopa bezrobocia od 50 lat, plus US podpisalo dokument o mozliwosci banowania wszystkich chinskich firm na gieldzie amerykanskiej. Oni sa akurat w najwiekszej dupie i na pewno odbije sie to tez na wydatkach na klub.

PasywnoAgresywny

PasywnoAgresywny 21 maja 2020 | 20:23   

@coalmeluck może jakiś czas temu takie zakazy/restrykcje robiły na kimś wrażenie. Teraz Trump sra wyżej niż dupe ma i za chwilę może polecieć do Chin o pomoc. Chiny miały i pewnie nadal mają najwięcej obligacji USA więc w każdej chwili mogą użyć tego przeciwko gospodarce stanów która po pandemii będzie potrzebowała kasy a ta pójdzie na spłatę długu.

shakurspeare

shakurspeare 22 maja 2020 | 00:18   

Suning ma problemy ale ich konkurencja czyli Amazon ma jeszcze wieksze


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich