Gravina: To sygnał dla całego kraju

28 maja 2020 | 23:49 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Prezydent FIGC nie krył radości z oficjalnego oświadczenia Ministra Sportu, który potwierdził powrót ligowej piłki we Włoszech. Gabriele Gravina przyznał, że ten ruch może mieć pozytywne skutki dla całego kraju.

- Powrót calcio niesie ze sobą przesłanie dla całego kraju. Jestem szczęśliwy z powody tej decyzji. To sukces, który dzielimy z Ministrem Sportu i wszystkimi komponentami Federacji. To bardzo odpowiedzialny projekt, który obejmuje całą zawodową piłkę we Włoszech, Serie A, Serie B, Serie C i, mam nadzieję, także piłkę kobiecą. 

Co ciekawe, w jednym z wcześniejszych wywiadów, Gravina wyznał, że nie wszystkim klubom zależało na powrocie do gry:

- Jesteśmy Włoską Federacją Piłki Nożnej, więc nasze DNA popycha nas do gry w piłkę. Z wielkim smutkiem obserwowałem, jak niektórzy robią wszystko, aby zastopować sezon, być może z przekonania, że pozwoli im to uniknąć płacenia pracownikom. To przewrotna gra klubu piłkarskiego, który chce pozostać poza boiskiem, aby uniknąć strat finansowych. To wszystko utwierdziło mnie w przekonaniu, że muszę kontynuować bitwę.

- Mam świadomość ilu Włochów jest zdania, że nie powinniśmy wracać do gry. Rozumiem też smutek z powody gry za zamkniętymi drzwiami, ale jeśli gospodarka naszego kraju ma się podnieść, nie możemy uniknąć ożywienia jednej z jej najważniejszych gałęzi. 

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich