Lucio: Conte nie ma DNA Interu

20 czerwca 2020 | 14:01 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Lucio w ostatnim wywiadzie na łamach Il Posticipio rozliczył swoją przeszłość, wspominał czasy największych sukcesów i niezwykłą atmosferę panująca w szatni Interu dziesięć lat temu. Na koniec ocenił obecnego trenera Nerazzurrich.

O odejściu z Interu do Juventusu

- Nie chciałem opuszczać Interu, ale klub chciał wszystko zmienić. Latem 2012 roku, kiedy poleciałem do Brazylii, Marco Branca zaczął co 15 minut dzwonić do mnie, aby powtarzać mi, że muszę znaleźć sobie inny zespół. Przyszła oferta Juventusu i najpierw odmówiłem. Pięć dni przed zamknięciem okna transferu Conte zadzwonił do mnie i powiedział, że mnie chce, ponieważ Bonucci był zagrożony dwuletnim zawieszeniem z powodu zakładów. Mój były agent doradził mi, żebym poszedł do Juventusu, ponieważ Inter chciał się mnie pozbyć. Nie miałem innych opcji i wraz z rodziną mieszkającą we Włoszech postanowiłem to zaakceptować. W ciągu dwóch do trzech tygodni w Turynie zdałem sobie sprawę, że to była zła decyzja. Wyjazd do Juventusu był błędem.

Współpraca z Jose Mourinho

- Nauczyłem się wielu rzeczy w Interze z Mourinho, na przykład jak zarządzać szatnią. Wykonał świetną robotę. Był architektem sukcesów 2010 roku i Interu, który wygrał wszystko. Marzę o zostaniu równie świetnym trenerem jak José.

Inter z czasów Tripletty

- W Interze grałem z przyjaciółmi, takimi jak Zanetti, który był przykładem dla wszystkich graczy. Grałem również z ludźmi takimi jak Sneijder, Eto'o, Julio Cesar i Maicon, którzy również są moimi przyjaciółmi. Zwycięstwo w Lidze Mistrzów było darem od Boga. Żaden włoski zespół nie zrobił tego przed nami. Będziemy nadal świętować, nawet jeśli minie 15 i 20 lat.

Opinia o Antonio Conte

- Uważam go za dobrego trenera, wykonuje świetną pracę, chociaż kiedy oglądam mecze i widzę go, myślę, że nie widać w jego twarzy DNA Interu.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 5

keanu1

keanu1 20 czerwca 2020 | 14:22   

Nie chcę wyjść na tego co się na siłę przyczepia, ale we fragmencie o "zarządzaniu garderobą" Lucio chodzi raczej o zarządzanie szatnią :) A przynajmniej tak wynoszę po przeczytaniu wywiadu w języku angielskim.

Maciej Pawul

Maciej Pawul 20 czerwca 2020 | 14:24   

Bardzo słuszna uwaga, przeoczyłem to - dziękuję!

darek_91

darek_91 20 czerwca 2020 | 16:06   

Conte ma takie DNA Interu jak zmieniona przez niego piosenka przed meczami i styl jego gry czyli dla nie zorientowanych zerowy i przewidywalny styl gry. Chciałbym powiedziec cos o nim pozytywnego ale na ten moment sie nie da.

biegaj141

biegaj141 20 czerwca 2020 | 21:39   

Gość który odchodzi od nas i idzie do juve wypomina Conte że nie ma DNA Interu. Trochę to się nie klei

Rahi

Rahi 21 czerwca 2020 | 10:07   

Chcieli go wypchnąć na siłę, zrobił to co musiał, żeby zarobić. Nie zmienia to faktu, że nie mam pretensji jako fan.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich