Inter pokonał Sampdorię

21 czerwca 2020 | 20:50 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje2 min. czytania

Pełna dominacja w pierwszej połowie i nieoczekiwane problemy po przerwie. Tak, w największym skrócie, wyglądał przebieg dzisiejszego meczu w wykonaniu Interu Mediolan. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli Sampdorię 2:1. Na gole Romelu Lukaku i Lautaro Martineza odpowiedział w drugiej połowie Morten Thorsby.

2' Eriksen umieścił piłkę w siatce, lecz arbiter odgwizdał spalonego Candrevy i anulował trafienie.

6' Strzał Eriksena i pewna obrona Audero.

10' Szybka i składna akcja z udziałem Lautaro, Eriksena i Lukaku. Ostatnie słowo należało do Belga, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

13' Piłka nieco szczęśliwie znalazła się pod nogami Candrevy, lecz ten oddał niecelny strzał.

22' Bertolacci obejrzał żółtą kartkę.

26' Bardzo mocny strzał w wykonaniu Candrevy, lecz piłka minęła bramkę Sampy.

28' Dobra sytuacja Lukaku, ale napastnik Interu mocno przestrzelił.

33' Kolejna koronkowa akcja gospodarzy. Tym razem w roli asystenta wystąpił Candreva, a na listę strzelców wpisał się Lautaro.

42' Mocno niecelny strzał głową w wykonaniu Skriniara.

45' Niecelne uderzenie Ramireza.

45' Koniec pierwszej połowy.

48' Żółta kartka dla Lautaro.

49' Eriksen wyłożył piłkę do Lukaku, ale Belg zmarnował znakomitą okazję na gola.

50' Audero obronił strzał Eriksena.

53' Kontaktowy gol dla gości. Najpierw Colley trafił w poprzeczkę, a następnie Thorsby skutecznie dobił strzał klubowego kolegi. Słabo zachowała się defensywa Interu.

64' Thorsby obejrzał żółtą kartkę.

69' Leris i De Paoli zmienili Jankto i Ramireza.

73' Biraghi i Moses zmienili Younga i Candrevę.

75' Zaskakująca próba uderzenia w wykonaniu Eriksena i problemy ze skuteczną interwencją miał Audero.

76' Bonazzoli zmienił La Guminę.

78' Murru oddał mocny i niecelny strzał z dystansu.

78' Borja Valero zmienił Eriksena.

81' Vieira i Askildsen zmienili Linetty'ego i Bertolacciego.

83' Sanchez zastąpił Lautaro.

86' Borja Valero obejrzał żółtą kartkę.

87' Leris spróbował szczęścia z rzutu wolnego, lecz Handanović sparował uderzenie.

88' Dobra okazja i nieskuteczne wykończenie Mosesa.

90' Gagliardini zobaczył żółtą kartkę.

90+3' Vieira został ukarany żółtą kartką.

90+4' Koniec meczu.

***

Inter - Sampdoria 2:1 (2:0)

Gole: Lukaku 10, Lautaro 33 - Thorsby 53.

INTER (3-4-1-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 de Vrij, 95 Bastoni; 87 Candreva (11 Moses 73'), 5 Gagliardini, 23 Barella, 15 Young (34 Biraghi 73'); 24 Eriksen (20 Borja Valero 78'); 9 Lukaku, 10 Lautaro (7 Sanchez 83').
Rezerwowi: 46 Berni, 2 Godin, 13 Ranocchia, 18 Asamoah, 30 Esposito, 31 Pirola, 32 Agoumé, 33 D'Ambrosio.
Trener: Antonio Conte.

SAMPDORIA (3-5-2): 1 Audero; 24 Bereszynski, 34 Yoshida, 15 Colley;  18 Thorsby, 7 Linetty (4 Vieira 82'), 91 Bertolacci (16 Askildsen 82'), 14 Jankto (26 Leris 70'), 29 Murru; 11 Ramirez (12 De Paoli 70'); 17 La Gumina (9 Bonazzoli 76').
Rezerwowi: 30 Falcone, 3 Augello, 5 Chabot, 6 Ekdal, 21 Tonelli, 23 Gabbiadini, 33 Rocha.

21 czerwca 2020 | 20:59

Z Samodorią to dziś zwycięstwo na lighcie. Martwi brak zmiennika do środka. No ale dałbym w 2 połowie pograć Agoume. I na lewym wahadle Asamoah bo na biraghiego nie jestem w stanie patrzeć. Liczę że Martinez pokaże dziś wolę walki bo nawet jak mu nie idzie to zwykle nadrabiał zaciętością. W meczu z Napoli dno i jeżeli dziś ma mieć takie same podejście to niech Conte zmienia to od razu A nie czeka do 75 że zmiana. Forza Inter!!!

paweloo7

paweloo7

21 czerwca 2020 | 21:22

Nie wiem czy ten martinez to nie jest jakiś benkart Conte, bo za to co pokazał w ostatnim meczu to powinien być poza składem a gościu jest w pierwszej 11. Szkoda mi tylko Sancheza. Ten argentyński śmietnik i tak już jest w farselonie wiec po co na niego stawiać? Lepiej by było przetestować Sancheza i zobaczyć czy jest sens ściągać go na następny sezon.

21 czerwca 2020 | 22:02

Akcja Super ale po kiego oddaje hołd, kolesiowi co był ćpunem - Lukaku, oddaj hołd lekarzą i służbie zdrowia a nie bandycie

21 czerwca 2020 | 22:24

KawaOpole oglądaj mecz a nie szukaj krytyki tam gdzie jej nie potrzeba... Duet Lu-La znów strzela ;)

SINDBADSZYDERCA

21 czerwca 2020 | 23:06

Oddaj hołd słownikowi ortograficznemu.

21 czerwca 2020 | 23:16

SINDBADSZYDERCA czepiasz się - pisane na telefonie wskoczyło nie zauważyłem.
Wracając do Interu druga połowa 70 minuta piach zaczeli grać

21 czerwca 2020 | 23:41

Bliżej 60-tej. Słaba końcówka.

21 czerwca 2020 | 23:46

Dobry mecz Lukaku, Eriksena, przebłyski Lautaro, ale mimo wszystko na mvp wybieram Barellę, niezniszczalny, masa odbiorów i inteligentnych zagrań. Świetny mecz w jego wykonaniu.
Pierwsza przeszkoda za nami, teraz Sassuolo

Drago194

Drago194

21 czerwca 2020 | 23:47

Ten zespół ma ewidentne problemy z drugimi 45 minutami za wyjątkiem meczu derbowego. Ogólnie to widać wyraźnie że Eriksen jet minimum o klasę lepszy od każdego zawodnika Interu obecnie, a między niektórymi to już w ogóle przepaść totalna. Stefan musi się ogarnąć w obronie, bo dzisiaj to zdecydowanie Skriniar więcej uratował sytuacji. Lukaku zdecydowanie musi popracować nad ceownikiem, bo zmarnował dzisiaj 2 "setki". O ile Moses coś tam próbował chociaż podziałać z przodu to Birgahiego w ogóle szkoda komentować, równie dobrze mogło na lewej stronie po zejściu Ashleya nikogo nie być.

21 czerwca 2020 | 23:52

Pełna kontrola nad meczem, ale konieczne jest stracenie bramki z dupy i nerwówka w końcówce, naturalnie.

Snake

Snake

21 czerwca 2020 | 23:56

@Drago194 - zgadzam się. Zastanawiam się dlaczego Antek nie wpuści tam kiedyś Ambrożego? Już on byłby lepszy i bezpieczniejszy z tyłu. Moses też mógłby kiedyś zagrać cały mecz zamiast żelaznego Candrewna.

darek_91

darek_91

22 czerwca 2020 | 09:04

Druga polowa slaba. Nasza gra ogolnie beznadziejna. (edycja 2020.06.22 09:12 / darek_91)

darek_91

darek_91

22 czerwca 2020 | 09:12

A co do cieszynki Lukaku. Kompletna kompromitacja. Równość u lewaków i czarnych jest taka że jak Ty ich obrazac jestes faszysta nazista rasista. Z kolei oni bialego nie daj Boze katolik, prawica i bialy czlowiek to moga nas obrazac dowoli i jest ok potem moga Cie napadac, pobic, okradac sklepy, gwalcic jak w USA. To jest normalne wedlug nich. Ot cala poprawnosc polityczna lewakow i czarnych i ich tolerancja na inne poglady czy religie. I kto tu jest agresorem? Chore. (edycja 2020.06.22 09:13 / darek_91)

22 czerwca 2020 | 09:32

A ja powiem tak, pierwsza połowa bardzo dobra pokazaliśmy wachlarz różnych akcji z czego padły dwie bramki. Dla Lukaku bura za niewykorzystane dwie sytuacje choć "setkami" bym tego nie nazwał, jednak Belg mógł nam ustawić mecz i na spokojnie byśmy grali bez nerwówki w końcówce. Brawo dla Samira bo prawie wyciągnął ten strzał, tym razem szczęścia brakło. Na duży plus Eriksen, asysta i widać było, że chce coś strzelić w lidze. Ważne 3 punkty choć zdobyte w niepotrzebnie nerwowych okolicznościach.

22 czerwca 2020 | 10:20

Wielki lukaku a kiksy wali, jak w polskiej b klasie.. Kilka miał zagrań ładnych, ale niech on się w końcu ogarnie. W obu pudłach przynajmniej powinien obić nogi obrońców, a nie walnąć z 7 metrów 2 metry nad bramką, a zagranie po ziemi ledwo musnąć nogą, i w konsekwencji spudłować o 5m... Co do cieszynki bardziej mi się podoba ta gdzie afro klęka przed Belottim.... (edycja 2020.06.22 10:21 / Rahi)

22 czerwca 2020 | 10:26