Conte: Zachowaliśmy właściwe podejście

2 lipca 2020 | 00:41 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Antonio Conte nie krył zadowolenia z wyniku i przebiegu ostatniego meczu. Szkoleniowiec pokusił się również o indywidualną laurkę w kierunku kilku zawodników. 

- Z pewnością jesteśmy zadowoleni z tego, jak zarządzaliśmy grą. Zagraliśmy dobrze, cały czas utrzymując takie samo podejście i nie zatrzymując się. Cały czas trzymaliśmy nogę na gazie, a ten fakt jest bardzo pozytywny. 

- Lautaro? Nie można mu niczego zarzucić, szczególnie jeśli chodzi o zaangażowanie. Zasługiwał na gola i związaną z nim osobistą satysfakcję. Mam świetną grupę mężczyzn, profesjonalistów, którzy chcą tego, co najlepsze dla Interu. Właśnie dlatego zachowuję spokój, mimo że możemy mieć swoje wady i popełniać błędy podczas meczów. Żałuję tylko, że w tym sezonie zapłaciliśmy tak wysoką cenę za swą naiwność.

- Sprowadziliśmy Sancheza ze względy na jego charakterystykę. Niestety przez długi okres czasu był niedostępny. Teraz zaczyna powoli dochodzić do siebie, chociaż nadal nie jest jeszcze tym graczem, który tak podobał mi się w Anglii. Mogę powiedzieć, że jest na właściwej drodze. Dzisiaj zagrał świetnie. Dostępność wszystkich napastników pozwala mi się nieco zrelaksować.

- Bardzo dobrze znam Mosesa. Wiele razem wygraliśmy i był jedną z gwiazd mojej Chelsea. Miał kilka problemów fizycznych, zanim tutaj trafił, lecz powoli odzyskuje formę i udowadnia swoją wartość.

- Pragniemy zakończyć sezon w najlepszy możliwy sposób, a następnie przyjrzymy się naszym dokonaniom. W tej chwili wypróbowujemy różne rzeczy. Ta drużyna sprawia mi wiele przyjemności, ponieważ dostrzegam konkretne pomysły, które staramy się testować na treningach. Czasem hamują cię wyniki i wszystko przybiera negatywny wydźwięk, lecz tak nie jest. Musimy tylko popracować nad mentalnością i zachowywać czujność w każdym momencie spotkania. Jeśli chodzi jednak o serce i odwagę, nikt nie może nic zarzucić tej drużynie. 

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich