Berthold: Guardiola docenia Alabę

5 lipca 2020 | 11:29 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Transfery

Znany z włoskich boisk Thomas Berthold wystąpił w programie Taca La Marca. Tematem rozmowy było przejście Achrafa Hakimiego do Interu, ale nie zabrakło również wątku ewentualnego transferu Davida Alaby.

Achraf Hakimi w Interze

- Jest świetnym dodatkiem do Interu, jest bardzo szybkim graczem z ważnymi umiejętnościami fizycznymi. Podczas mistrzostw świata i zawodów międzynarodowych widziałem niewielu naprawdę dobrych zawodników w tej roli, zarówno po lewej, jak i po prawej stronie, więc Nerazzurri świetnie się spisali.

Kontakty reprezentantów Davida Alaby z Mediolanem

- Nie wiem o zainteresowaniu Interu, wydaje się, że Guardiola docenia gracza. Alaba urodził się jako lewy obrońca, ale może także grać na centralnej pozycji.

Inter stara się wzmocnić zarówno lewą, jak i prawą flankę, dlatego według doniesień prasowych Nerazzurri są również zainteresowani Alabą. Jego kontrakt z Bayernem Monachium wygasa pod koniec następnego sezonu, więc zbliżające się okno transferowe będzie dla Włochów dobrym momentem na próbę ściągnięcia zawodnika. Wiele wskazuje na to, że obecnie nadal trwają rozmowy w jego sprawie. Prasa donosiła wcześniej o przynajmniej dwukrotnym spotkaniu pomiędzy reprezentantami 28-latka z włodarzami Interu jeszcze przed pandemią koronawirusa.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 6

darek_91

darek_91 5 lipca 2020 | 11:58   

Wczoraj strzelil z wolnego w finale pucharu niemiec. Nie myslalem ze tak sie rozwinie. Nie wiem. Mozna spróbować go ściągnąć.

inter00

inter00 5 lipca 2020 | 12:26   

O Alabę postarać się powinniśmy to jest pewne, natomiast i tak potrzebujemy kogoś na lewe wahadło na teraz. Skupić powinnismy się na Gosensie, ewentualnie na Emersonie

Garon_92

Garon_92 5 lipca 2020 | 13:16   

Z Hakimim też rozmawiali przed pandemią i przyszedł. Nie maiłbym nic przeciwko gdyby historia się powtórzyła :) Wydaje się tak samo nie realny jak nierealny był transfer Marokańczyka, jedno jest pewne skupiają się na tym co leżało przez cały sezon i dobrze, że padają dobre nazwiska w tym kontekście a nie jakieś wymysły ze Sportingu Lizbona.

hawk247

hawk247 5 lipca 2020 | 16:52   

Jakby Alaba do nas przyszedł byłbym spełniony

TheClear

TheClear 5 lipca 2020 | 16:55   

Czy my mamy szansę??? Chce odejść, więc transfer będzie teraz. Bayern nie wypuści go za darmo. Wywiadzie mówił podobno, Nie dla Anglii, a chce Real albo Barca. Dalej, to za pewne kontraktu obfitego w dobra, zażąda. U Nas opowiadają, że Sane pod presją Lewego kupują. To presją większości graczy, a Thiago i Alaba działają i nie chcą podpisywać. Deklarują dołączenie do ambitniejszych zespołów, więc jeszcze nie wiadomo, czy nie podpisze z Bayernem. Szczerze wątpię, by udać się to mogło, ale nie neguję i klęcząc ręce złożone mam :D

SINDBADSZYDERCA

SINDBADSZYDERCA 5 lipca 2020 | 21:55   

Będzie nasz.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich