Zadanie wykonane. Inter ograł SPAL

16 lipca 2020 | 20:47 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Zgodnie z planem trzy punkty jadą do Mediolanu. Inter nie miał większych problemów z pokonaniem ekipy SPAL. Nerazzurri wygrali 4:0, a dorobkiem strzeleckim podzielili się Antonio Candreva, Cristiano Biraghi, Alexis Sanchez i Roberto Gagliardini.

5' To mógł być świetny początek w wykonaniu gości. Uderzenie z dystansu Brozovicia zatrzymało się jednak tylko na słupku.

15' Lekki strzał głową Gagliardiniego i Letica spokojnie złapał piłkę.

18' Reca dość przypadkowo podał do Petagnii, ten zdecydował się na strzał, który obił poprzeczkę bramki Interu.

24' Niecelne uderzenie Sancheza z dystansu.

27' SPAL popełniło prosty błąd przy wyprowadzaniu akcji od własnej bramki. Sanchez zdecydował się na odważne uderzenie z daleka, lecz piłką minęła się z celem.

32' Bastoni obejrzał żółtą kartkę.

37' Nerazzurri na prowadzeniu. Sanchez przytomnie dograł do niepilnowanego Candrevy, a ten mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

40' Miejscowi domagali się rzutu karnego po rzekomym faulu Handanovicia, lecz arbiter nakazał wznowienie od bramki.

45+1' Koniec pierwszej połowy.

46' Żółta kartka dla Valdifioriego.

51' Murgia ukarany żółtą kartką.

52' Ładna akcje tercetu Gagliardini-Lautaro-Sanchez, lecz ten ostatni przegrał pojedynek z bramkarzem rywali.

54' Biraghi obejrzał żółtą kartkę.

55' Inter podwyższył prowadzenie. Biraghi zszedł do prawej nogi i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

60' Sala mocno i bardzo niecelnie z dystansu.

60' Kolejny gol dla gości. Biraghi obsłużył podaniem Sancheza, a ten oddał strzał głową do pustej bramki.

62' Ranocchia ukarany żółtą kartką.

63' D'Ambrosio i Young za Bastoniego i Biraghiego.

64' Inter zmarnował doskonałą okazję na czwartego gola. Sanchez zagrał nie w tempo do Eriksena.

66' Cionek i D'Alessandro za Recę i Strefezzę.

68' Petagna zmarnował groźną kontrę SPAL.

74' 4:0 dla Interu. Young dograł do Gagliardiniego, a ten z bliska dopełnił formalności.

74' Borja Valero za Gagliardiniego, Di Francesco za Cerriego.

79' Młodość na boisku. Esposito i Pirola za Sancheza i Candrevę.

81' Niecelna próba strzału w wykonaniu Eriksena.

82' Salamon i Tunjov za Vicariego i Murgię.

83' Sala niecelnie z dystansu.