CAMPIONI 2021

 

Martinez: Lukaku jest w szczycie formy

20 listopada 2020 | 00:15 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Bramki autorstwa Romelu Lukaku ponownie przesądziły o wygranej reprezentacji Belgii. Czerwone Diabły awansowały do najlepszej czwórki Ligi Narodów i powalczą o końcowy triumf w rozgrywkach. Selekcjoner Roberto Martinez publicznie pochwalił przemianę swojego najlepszego napastnika.

W rozmowie z Talksport szkoleniowiec zwrócił także uwagę na mocno przesadzoną krytykę, jaka spotkała Lukaku podczas pobytu w Manchesterze United:

- Każdy zawodnik przechodzi przez różne fazy, dobre i złe chwile. W przypadku Romelu warto zauważyć, że ten nigdy nie zatracił jednak niebywałej umiejętności do zdobywania bramek. Teraz w jego grze widać prawdziwą dojrzałość. Podczas pobytu w Manchesterze United był zdesperowany, aby zdobyć jakieś trofeum. Wziął na siebie zbyt dużą odpowiedzialność i prawdopodobnie zbyt dużą winę. W moich oczach to bardzo niesprawiedliwe.

- Przenosząc się do Włoch, gdzie tworzy się nowy projekt, ponownie wziął na swoje barki odpowiedzialność i trudności, lecz we właściwy sposób. Zawodnik, którego teraz obserwujemy, znajduje się w najlepszym momencie swojej kariery.

Źródło: Talksport

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich