CAMPIONI 2021

 

Conte: Musimy być odważni

4 grudnia 2020 | 19:51 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Jutro, na Stadio Giuseppe Meazza, Inter podejmie Bolognę. Dziś odbyła się konferencja prasowa trenera Interu. Antonio Conte mówił między innymi o przygotowaniach do spotkania, dyspozycji zawodników oraz rozwoju drużyny.

Co sprawiło, że jesteś dumny z zespołu?

- Fakt, że nie słuchaliśmy głosów z zewnątrz, a jedynie skupiliśmy się na graniu. Staraliśmy się dać z siebie wszystko.

Jakie jest największe wyzwanie w ciągu takiego tygodnia jak ten?

- To nieuniknione, że zmęczenie jest problemem. Rozegraliśmy cztery mecze w jedenaście dni. Mieliśmy jednak dodatkowy dzień na regenerację przed meczem z Bologną. To niewątpliwie największe wyzwanie. Musimy rozgrywać ważne i decydujące mecze bez odpowiedniego czasu na przygotowanie się do nich i odpoczynek.

Porażka z Bologną w zeszłym sezonie była poważnym niepowodzeniem...

- To niesamowite jak przegraliśmy ten mecz... Wygrywaliśmy 1:0 i dominowaliśmy, a później graliśmy w przewadze. Następnie nie trafiliśmy rzutu karnego i straciliśmy dwa gole przy kontrach. To był mecz, który sprawił, że byliśmy bardzo wściekli i trudno wyjaśnić co się wtedy stało. Bologna jest zdeterminowana, silna i gra w dobrym tempie. Oni mieli tydzień na przygotowanie się do meczu. Musimy być uważni.

Inter ma problemy z wygrywaniem na własnym stadionie. Jak można tego uniknąć?

- Musimy się poprawić pod tym względem. Trudno jest też mówić o meczach domowych i wyjazdowych, jeśli na trybunach nie ma kibiców. Nasz stadion jest domem, jest tu inne środowisko. Musimy starać się być lepsi.

W ostatnich dwóch meczach drużyna wykazała się wyższym poziomem koncentracji. Czy to jest ważniejsze niż cokolwiek innego?

- Wyniki wpływają na ludzką ocenę tego, co robimy. Mimo to staramy się poprawić pod każdym względem, od organizacji po atmosferę, podejście i zarządzanie. Pracujemy nad ciągłym doskonaleniem.

Czy Nainggolan wyzdrowiał?

- Nie doszedł do siebie i dlatego nie będzie dostępny na jutrzejszy mecz.

Czy Sensi będzie miał okazję zagrać od pierwszej minuty? Czy spodziewałeś się, że Barella będzie rozwijać się w ten sposób?

- Barella, podobnie jak cały zespół, również musi się poprawić. Doskonale zdaje sobie sprawę, że ma jeszcze aspirację na bycie lepszym i wie, nad czym musi pracować. Jest również świadomy, że może to zrobić także dlatego, że jest bardzo młody. Musi pozostać pokorny i pamiętać, że ciężka praca to jedyny sposób na rozwój. Sensi nie jest jeszcze gotowy.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 1

inter00

inter00 4 grudnia 2020 | 21:23   

To może Brozo, Vidal i Eriksen w pomocy? Ale pewnie skończy się na Gagli :/


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich